رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
  • دوشنبه 11 می 2015 - 12:11
  • کد خبر : 5359
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : تفاهم نامه مهم همکاری بین استانداری مازندران و دانشگاه تهران امضاء شد

  تفاهم نامه همکاری بین استانداری مازندران و دانشگاه تهران به امضاء دكتر ربيع فلاح استاندار مازندران و دکتر محمود نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران رسيد .

  به گزارش علویون از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران؛ این تفاهم نامه در راستای توسعه تعاملات بین طرفین و بهره مندی از امکانات و توانمندی های یکدیگر با توسعه همکاری های علمی، پژوهشی، فناوری، ترویجی و اجرایی برای پاسخ گویی به نیازهای دو طرف  منعقد شده است.
  تعریف، تدوین و اجرای کلان پروژه ها در راستای اولویت های تحقیقاتی استانداری و با تکیه بر توانمندی های دانشگاه ، تعریف و اجرای طرح های پژوهشی، فناوری، آموزشی و ترویجی مورد نیاز  از جمله: کشاورزی، منابع طبیعی، جنگل، دریا و شیلات، محیط زیست، آب و فاضلاب، خاک، آلودگی های محیط زیستی و پسماند، بازیافت، راه و شهرسازی، گردشگری، صنایع دستی، فناوری اطلاعات و حکمرانی الکترونیک، انرژی های تجدید پذیر و پاک، صنایع تبدیلی و بسته بندی،اشتغال و فرصت های شغلی، ورزش و تربیت بدنی، جوانان، فرهنگ، هنر، سلامت، رفاه و امنیت و موضوعات اجتماعی، تجارت و سرمایه گذاری، بازارسازی، و صادرات بین المللی از جمله اهداف اين توافقنامه است
  همچنين  تعریف و اجرای پایان نامه ها و رساله های دانشجویان دانشگاه بر اساس نیازهای استانداری،  همکاری در زمینه برگزاری همایش ها و نشست های علمی با محوریت موضوعات مورد نیاز، ایجاد مراکز رشد، پارک علم و فناوری، کریدر فناوری، و شرکت های دانش بنیان،  بسترسازی برای استفاده از منابع نیروی انسانی متخصص و علمی استان و ارتقاء توانمندیهای علمی، پژوهشی و فناوری از ديگر اهداف اين توافقنامه است.
  بر اساس اين تفاهم نامه اهم تعهدات و وظايف دانشگاه به شرح زير است :
  –   تعریف،تدوین و اجرای پروژه ها و طرح های پژوهشی، در زمینه های مورد نیاز استانداری مطابق با موضوع و زمینه های همکاری، با همکاری کلیه واحدهای تابعه دانشگاه.
  –    فراهم نمودن زمینه مساعد برای محققان و پژوهشگران استانداری برای دسترسی به نتایج پروژه های پژوهشی و منابع علمی دانشگاه مطابق ضوابط مربوطه.
  –    تعریف و هدایت پایان نامه ها ورساله های دانشجویان دانشگاه بر اساس اولویت های استان.
  –    برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی مورد نیاز استان.
  –    انجام خدمات مشاوره ای و انتقال فناوری بر اساس نیازهای استان.
  –    برگزاری همایش ها و نشست های علمی، ترویجی و نیاز سنجی در استان مازندران.
  –    بررسی و مطالعه برای ایجاد مراکز رشد، شعبه ی پارک علم وفناوری، و شرکت های دانش بنیان.
  –    فراهم آوردن زمینه همکاری و استفاده از منابع نیروی انسانی دانشگاهی و علمی استان در طرح های تحقیقاتی و اولویت های مورد نیاز استان.
  همچنين بر اساس اين توافقنامه استانداري مازندران موارد زير را متعهد شده است:
  –    انعقاد قرارداد و تأمین اعتبارات لازم در زمینه انجام تعهدات مندرج در قراردادهای منعقده فی مابین در راستای مفاد تفاهم نامه
  –    ارائه فهرست اولویت های تحقیقاتی استان در قالب طرح های پژوهشی کاربردی، پایان نامه ها و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی
  –    فراهم نمودن زمینه مساعد برای محققین دانشگاه جهت بررسی و مطالعه مسائل، نیازها، و اولویت های پژوهشی و فناوری استان با استفاده از امکانات موجود در استان.
  –    حمایت و پشتیبانی های مادی و معنوی از طرح های تحقیقاتی، پایان نامه ها و رساله های دانشجویان دانشگاه مطابق با نیازهای استان.
  براي تحقق مفاد این تفاهم نامه كه در شش ماده و یک تبصره و درچهار نسخه متحد الشکل و مطابق با مواد 10 و 190 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران تنظیم گرديد کمیته مشترک شش نفره با شرکت سه نفر از نمایندگان طرفین و با حکم رؤسای دوطرف به مدت پنج سال تشكيل خواهد شد


  تفاهم نامه مهم همکاری بین استانداری مازندران و دانشگاه تهران امضاء شد
  تفاهم نامه مهم همکاری بین استانداری مازندران و دانشگاه تهران امضاء شد

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار