رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 8 December
 • شرکت هواپیمایی بوئینگ در نخستین ماه سال جاری به پای میز مذاکره با ایران نشست تا با محصولات خود بخشی از ناوگان هوایی ایران را نوسازی کند.

  به گزارش عصرساري، فرسودگی ناوگان هوایی سالهاست که ذهن مسئولان امر را درگیر خود کرده است اما این نوسازی ناوگان به دلیل تحریم هایی که علیه کشورمان اعمال شده بود بامحدودیت هایی روبرو بود، این ماجرا تا به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای ادامه داشته البته پس از توافقات نیز سنگ اندازی هایی انجام شد اما صنایع هوایی بزرگ دنیا از جمله دو غول هواپیمایی ایرباس و بوئینگ بی توجه به هرآنچه گفته می شد مشتاقانه برای عقد قرار داد با طرف هایی از کشورمان دیدار کردند.

  نتایج این دیدار ها آن شد که ایرباس موفق به عقد قرار داد فروش 118 فروند هواپیما به ارزش 27 میلیون دلار با ایران شد و شرکت هواپیمایی بوئینگ نیز بعد از صدور مجوز دولت آمریکا درفروردین ماه سال جاری به پای میز مذاکره آمد؛ که در آخرین اخبار اعلام شده از سوی مسئولان کشورقرار است هواپیمای بوئینگ 737  برای پروازهای داخلی و بوئینگ 777  برای پروازهای دور برد به ناوگان هوایی کشور افزوده شود.

  در پی انتشار این خبر و مشخص شدن مدل های سفارشی ایران بر آن شدیم تا اطلاعاتی از ظاهر، فضای داخلی و ویژگی های این هواپیماهای جوان و تازه وارد به ناوگان هوایی کشور را در این گزارش قرار دهیم.

  بوئینگ 900_737

  بوئینگ 300_737

  بوئینگ 777

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار