رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۹
 • الجمعة ۶ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 29 May
 • مازندران و شهر نکا مدتهاست که شهدای مدافع حرم نقل محافل و مردم و بویژه جوانان شده است که این شهادت‌ها نفرت و کینه و عداوت به گروههای تروریستی و تکفیری و سردمداران استکبار بیشتر وبیشتر نموده است به راستی شهدا در قهقهه مستانه عندربهم یرزقونند.

  به گزارش عصرساري، پسرم به منزل آمد، محزون و متاثر شد، اردو یک روزه، حال و هوای خاصی دارد، از زبان راوی جانباز مدافع حرم نقل می‌کند،امروز صحبت از شهدای مدافع حرم بود، از شجاعت رشادت، فداکاری وایثار، مظلومیت غریبی امیر می‌گوید کی می‌شود 18 سال تمام بشود و انتقام خون شهیدان را بگیرم، دوست دارم به سوریه برم تا شهید شوم.

  امروز خیلی به من سخت گذشت، وقتی از این 13نفر کبوتران عاشق حرف می‌زدند، اینبار دیگر داستان افسانه نبود، واقعیت بود حقیقت، آتش به جانم می‌زد.

  خوب گوش می‌کردم ،ده‌ها نکته و حرف‌های شنیدنی ، وای یکجای صحبت ضربان قلبم به تپش افتاد حسین مشتاقی در محاصره کامل سپاه کفر و جبهه تروریستی النصره دشمن رسیده است.

  من در کام دشمن قرار گرفته ام، دیگر زنده نمی مانم ،شما به توپ ببندید نگران من نباشید من یک نفرم ،همرزمان حسین قبول نمی کنند.

  قربت دلگیر است و نفس گیر، باز در اسارت بر انسان چه می‌کذارد دیگه اهسته اهسته صدای بی سیم قطع می‌شود و فرکانس تغییر می‌کند، رابطه با زمینینان قطع می‌شود و در اوج و انتهای قله صعود ، عاشقانه و عارفانه به معبود خویش شتافت و برای اوج ملکوت جای گرفت.

  انگار سرزمین شام و سوریه سرزمین اسارت است و جفا ستم و ظلم بیدادگری در این دیار امر معمول و متداول در طول تاریخ بوده و همچنان ادامه دارد.

  وقتی از امام سجاد(ع) سوال کردند کجا بر شما سخت گذشت سه بار می‌گوید. الشام ،الشام، الشام، با همه مرارت و رنج بازگوی پیوند تاریخ و تکرار از آن عجیب است.

  راستی حسین مشتاقی سر در بدن نداشت، او حسین است. اوسرش را مانند سرور سالار شهیدان خویش فدا تا دین زنده بماند، سرش رفت ، بدون سر برگشت و دو دوردانه از خود بر جای گذاشت با همه فرازو نشیب و نوسانات زمان ومگان در تاریخ جای گرفت.

  مشتاقی خود مشتاقانه رفت و وارثان و نسل بعد از خود را مشتاق و تشنه گذاشت تا همیشه زمان بر او اقتدا کند روزها گذشت ، اربعین گرفتند.

  جنازه اش در انجا ماند تا پس از قریب 50 روز به زادگاهش بر میگردد و در انبوه جمعیت و سیل مشتاقانه عاشق مصلی امام خمینی (ره)نکا نهایت احساس و عشق بازی مردم با وفا و اشک و گریه و ماتم استقبال و وداع می نمایند .

  خدای خوب من فوج فوج مردم ،گروه گروه عزاداران و دستهای عزاداری و مرثیه مداحی ، درجای جای شهر کسی تصورش را نمیکرد زن ومرد و نسل جوان حضور داشتند .و باحسین سخن می‌گفتند و دردل و نجوا می کردند،این آخر ماجرا نیست صبح روز سه شنبه مهمانان هم میزبان بودن و در مراسم تشیع جنازه حسین مشتاقی شرکت کردند و بازمزمه های لااله الاالله و فریاد الله اکبر و سلام صلوات از سپاه پاسداران به گلزار شهدا همراهی کردن عهد و اخوت دیرینه خود با شهدا را در معرض نمایش قرار دادند.

  مازندران و شهر نکا مدتهاست که شهدای مدافع حرم نقل محافل و مردم و بویژه جوانان شده است که این شهادت‌ها نفرت و کینه و عداوت به گروههای تروریستی و تکفیری و سردمداران استکبار بیشتر وبیشتر نموده است به راستی شهدا در قهقهه مستانه عندربهم یرزقونند.

  روحشان شاد راهش پر رهروباد.

  تقی سلیمی خورشیدی

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار