رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
 • عزت الله ضرغامی با انتشار پستی به اقدام آل خلیفه واکنش نشان داد.

  به گزارش عصرساري، عزت الله ضرغامی، رئیس اسبق صدا و سیما و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش به اقدام آل خلیفه مبنی بر لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم واکنش نشان داد.

  روز دوشنبه مقامات بحرین تابعیت شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرینی را لغو کردند که این اقدام واکنش های متعددی از سوی سیاستمداران به همراه داشت.

  ضرغامی در اینستاپست خود نوشت: شهروند بحرین!
  آیت الله شیخ عیسی قاسم یک شهروند بحرینی است، مثل بقیه شهروندان آن کشور. سلب تابعیت از او هیچ معنایی ندارد.
  اگر نزدیکی تفکر شیخ با آرمانهای امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دلیل سلب تابعیت از اوست، پس سلب تابعیت از خود آل خلیفه به دلیل وابستگی و نوکری محض نسبت به حکام جنایتکار آل‌سعود در اولویت است!
  مردم بحرین یک حرف بیشتر ندارند؛ آنهم انتخابات آزاد بر اساس هر شهروند بحرینی یک رأی. آیا این خواسته‌ی بزرگی است. داشتن حق رأی برای آحاد مردم جزء بدیهی‌ترین اصول حقوق بشر است.

  ***پی نوشت***

  مواضع مدبرانه و صلح طلبانه جمهوری اسلامی تا امروز دلیل اصلی حفظ آرامش و ثبات بحرین بوده است. شیعیان غیور بحرینی مدتهاست کاسه صبرشان لبریز شده و آماده مقاومت مسلحانه با رژیم بی‌پایگاه و غیرمردمی آل خلیفه هستند، ولی همواره توصیه‌های جمهوری اسلامی ایران آنان را از این تصمیم بازداشته است.
  وزارت خارجه کشورمان از برخوردهای فراقانونی و تخریب همه پل‌های ارتباطی و فرمانده سپاه‌قدس نیز از عدم برآورد دقیق خشم مردم توسط این رژیم سخن گفتند.
  اقدام خطرناک رژیم آل خلیفه آنقدر بی‌معناست که حتی مقامات آمریکایی هم اعلام کردند که نسبت به این رفتار توجیه نیستند!
  کارشناس حکومتی بحرین در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای در پاسخ به همین سؤال گفت: دیگر به آمریکا هم اعتماد نداریم! آنها نشان دادند که هر جا پای منافع‌شان در میان باشد «دوست‌کُش» هستند!!

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار