رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۹
 • الجمعة ۶ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 29 May
 • از 40 سال قبل هر ایرانی سالانه بیش از 7500 مترمکعب آب تجدیدشونده در اختیار داشت، ولی در زمان حاضر این میزان به کمتر از 1400 مترمکعب کاهش یافته است.

  به گزارش عصرساري، حمید چیت چیان وزیر نیرو گفت: دانستن این نکته  ضروری است که با یک سال بارندگی شرایط تغییر نمی‌کند.

  وی با بیان این مطلب که آب مسئله حیات انسان‌ها است و مسائل آن مربوط به یک سازمان و وزارتخانه نیست، گفت: آب موضوع حیات و زندگی و بقای تمدن یک ملت بخصوص مردم ایران در این پهنه خاکی است که به شدت مورد توجه است.

  چیت‌چیان از آب به عنوان موضوعی که سرنوشت همه ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد یاد کرد و در ادامه اظهار داشت: از 40 سال قبل هر ایرانی سالانه بیش از 7500 مترمکعب آب تجدید شونده در اختیار داشت، ولی در زمان حاضر این میزان به کمتر از 1400 مترمکعب کاهش یافته و منابع آبی نیز، با افزایش مصرف و میزان سرانه در اختیار هر ایرانی، روز بروز محدودتر می‌شود.

  وی با اشاره به نظریه سازمان ملل مبنی بر اینکه تمام انسان‌هایی که در طول سال کمتر از 1500 مترمکعب آب تجدید پذیر در اختیار دارند در مرحله بحران بسر می‌برند، افزود: ما از این وضعیت عبور کرده‌ایم و هم اکنون در مرحله بحران هستیم.

  وزیر نیرو با  بیان اینکه ما باید  از اسراف بپرهیزیم،افزود: آب در فرهنگ ما مقدس است و تک تک ما از مسئولان، مدیران، کارمندان، هنرمندان، کشاورزان و شهروندان موظف هستیم ضمن مصرف درست آب، از این مایه حیاتی و ارزشمند پاسداری کنیم.

  وی اظهار امیدواری کرد ،در سال آینده عزم ملی ایجاد شود تا اتفاق خوشایند و تأثیر گذارتری در مبحث آب با جامعیت بیشتری رقم بخورد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار