رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
  • یکشنبه 10 می 2015 - 17:13
  • کد خبر : 5314
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : آیت‌الله مکارم شیرازی: دولت تاجیکستان تفرقه اندازی نکند/ حجاب را نمی‌توان انکار کرد

  یکی از مراجع تقلید شیعیان خطاب به مقامات تاجیکستان گفتند: بهتر است مردم را به حال خودشان بگذارید تا وظایف شرعی را درباره حجاب انجام دهند، اصل حجاب چیزی نیست که آن را بتوان انکار کرد و یا مسلمانان را از آن منصرف نمود.

  به گزارش علویون؛ آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با توصیه به رئیس جمهور و دولتمردان تاجیکستان اظهار داشتند: در اخبار، مطالبی منتشر شد که رئیس جمهور محترم تاجیکستان مطالب تندی درباره حجاب گفته و در پی آن در کوچه و خیابان حجاب از سر زنان کشیده‌اند و جمعی از علمای تاجیکستان نیز علیه این اقدام قیام کرده‌اند.

  ایشان افزودند: ما پیام دوستانه‌ای به رئیس جمهور تاجیکستان داریم و آن اینکه ما این کار را در زمان رضاخان تجربه کرده‌ایم و حتی عده زیادی در مسجد گوهرشاد در این راه شهید کردند؛ ولی مردم تسلیم نشدند و علیه رضاخان قیام کردند و حجاب اصیل را برگرداندند.

  مرجع تقلید شیعیان گفتند: نصیحت دوستانه ما این است که این کار را دنبال نکنند؛ چرا که به تصریح قرآن مسلمانان پایبند به حجاب هستند و چندین آیه درباره حجاب وجود دارد و مسلمانان به واسطه حجاب در دنیا شناخته می‌شوند.

  آیت الله مکارم شیرازی افزودند: ما در شرایطی هستیم که باید بین ملت‌ها و دولت‌ها وحدت صمیمانه باشد؛ این مسئله باعث می‌شود بین دولت و ملت تاجیکستان خدای نکرده اختلاف بیافتد و در این شرایط حساس سزاوار نیست.

  ایشان تصریح کردند: بهتر است مردم را به حال خودشان بگذارند تا وظایف شرعی را درباره حجاب انجام دهند، اصل حجاب چیزی نیست که آن را بتوان انکار کرد و یا مسلمانان را از آن منصرف نمود.

  این مرجع تقلید در پایان تصریح کردند: ما روابط خوبی با این کشور و دولتمردان آن داریم؛ آنچه در این زمینه‌ها آزموده شده و نتیجه منفی داشته را اطلاع می‌دهیم و امیدواریم این پیام ما در طرز فکر آن‌ها بی‌اثر نباشد.

   

  منبع: خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار