رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
  • یکشنبه 10 می 2015 - 15:06
  • کد خبر : 5305
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : ولیعهد عرستان به جان کری: 4 روز دیگر «آیت‌الله نمر» را اعدام می‌کنیم

  محمد بن نایف به «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا گفته است “شیخ نمر چهاردهم ماه مه کنونی اعدام خواهد شد. این یک مسئله داخلی است اما دوست داشتیم شما را در جریان این قضیه قرار دهیم”.

  به گزارش علویون؛ برخی منابع دیپلماتیک در بروکسل به سایت “نهرین نت” عراق اعلام کردند: عربستان به آمریکا اطلاع داده است چهاردهم ماه مه کنونی (24 اردیبهشت 1394) حکم اعدام آیت الله شیخ «نمر باقر النمر» را اجرا خواهد کرد.

  این پایگاه خبری با اعلام این خبر تصریح کرد: آمریکا تاکنون با این تصمیم ریاض مخالفت نکرده است.

  این منابع آگاه افزودند: برخی سازمان‌های اطلاعاتی غرب دو روز پیش اطلاعاتی را از دربار سعودی بدست آوردند که بر پایه آن «محمد بن نایف» ولیعهد عربستان به «سلمان بن عبد العزیز» پادشاه این کشور گفته است “با توجه به سرگرمی ملت سعودی به جنگ با یمن، هم اکنون فرصت برای خلاص شدن از دست نمر النمر مهیا شده است”.

  آنان در ادامه خاطرنشان ساختند: محمد بن نایف به «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا گفته است “شیخ نمر چهاردهم ماه مه کنونی اعدام خواهد شد. این یک مسئله داخلی است اما دوست داشتیم شما را در جریان این قضیه قرار دهیم”.

  منابع دیپلماتیک اروپایی در بروکسل اضافه کردند که محمد بن نایف و «عادل الجبیر» وزیر امور خارجه عربستان، نامه‌ای به طور مستقیم از واشنگتن یا از طریق سفارت آمریکا در ریاض دریافت نکرده‌اند که نشانگر موضع دولت باراک اوباما در خصوص تصمیم به اعدام باشد، اما سعودی‌ها این موضع واشنگتن را نشانه موافقت ضمنی آمریکا با اعدام نمر النمر می دانند.

  همچنین این منابع دیپلماتیک اروپایی احتمال دادند اجرای حکم اعدام نمر النمر باعث خشم گسترده در قطیف و احساء شود که بیش از سه میلیون شیعه در این مناطق و مناطق دیگر سعودی مانند مدینه منوره زندگی می‌کنند.

   

  منبع: ابنا

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار