رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز در مقر آژانس در وین آغاز بکار کرد.

  به گزارش عصرساري، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه مقدماتی خود درباره ایران را قرائت کرد. “یوکیا آمانو،” مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه مقدماتی خود در خصوص ایران که امروز در نشست فصلی شورای حکام قرائت کرد؛ با اشاره به گزارش راستی آزمایی و نظارت در ایران در پرتو قطعنامه 2231 ( 2015) گفت: این گزارش شامل خلاصه ای از فعالیت های نظارتی و راستی آزمایی آژانس در خصوص قطعنامه 2231 شورای امنیت وقطعنامه های مرتبط شورای حکام می باشد.

  آمانو در این بیانیه مقدماتی افزوده است: این فعالیت ها متناسب با اقدامات استاندارد پادمانی آژانس است. این گزارش اطلاعات واقعی را ارائه داده و شامل آن دسته از اطلاعاتی می شود که آژانس می تواند با کشورهای عضو درمیان بگذارد.
  آمانو تصریح کرد: ما در ابتدای فرایندی هستیم که نیازمند توجه دقیق و مستمر کلیه طرف ها می باشد. کلیه طرف ها تلاش کرده‌اند تا این موافقت نامه حاصل گردد.
  مدیرکل آژانس افزود: در ماه‌ها و سال‌های آینده تعهد مستحکم کلیه طرف ها برای ادامه اجرای موافقتنامه لازم و ضروری است.
  یوکیا آمانو گفت: فعالیت های آژانس تحت پروتکل الحاقی که بصورت موقت توسط ایران پذیرفته شده است، در حال اجراست.
  به گفته مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، از زمان آخرین گزارش او؛ آژانس دسترسی تکمیلی به تاسیسات و سایر اماکن در ایران را داشته است.
  نشست فصلی شورای حکام اژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز دوشنبه در مقر آژانس در وین با شرکت کشورهای عضو آغاز بکار کرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار