رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۹
 • السبت ۷ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Saturday 30 May
 • اولین تصویر از راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی منتشر شد.

  به گزارش عصرساري، در بخش اول پرونده ویژه “گامِ فضایی” به بیان آنچه که تاکنون در راستای هدف‌گذاری اعزام انسان به فضا تا پایان برنامه چشم انداز بیست سال (1404)، صورت گرفته بود، پرداختیم.

  این گزارش با عنوان عبور از «”طراحی مفهومی” فضاپیمای سرنشین‌دار/ اولین فضانورد ایرانی کی به فضا می‌رود؟» منتشر شد و می توانید آن را اینجا بخوانید.
  اما در بخش دوم، برای نخستین بار تصاویری از طرح گرافیکی از فضاپیما و راکت حامل فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی منتشر می‌شود. این فضاپیما قرار است که از زمان روشن‌شدن موتورهای راکت حامل، با طی 9 مرحله اصلی به فضا پرتاب شده و سالم به زمین بازگردانده شود.
  پیشتر ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار رونمایی شده بود و با پایان یافتن فاز تحقیقات، حالا راکت حامل نیز طراحی شده و گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری تسنیم، تصویر گرافیکی از طرح نهایی راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی را منتشر می‌کند. (راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار هنوز به مرحله تولید و ساخت نرسیده‌اند)
  اولین فضاپیمای سرنشین دار ایرانی قرار است که طبق برنامه‌ای که تاکنون برنامه‌ریزی شده، تا ارتفاق 175 کیلومتری از سطح زمین اوج گرفته و سپس با سطح زمین بازگردانده شود.
  تاکنون بیشترین ارتفاعی که ماهواره‌برهای ایرانی موفق به حضور در آن ارتفاع و قراردادن ماهواره در مدار شده بود، ارتفاع 120 کیلومتری بوده و حتی آزمایش‌های اعزام موجود زنده (میمون) که در قالب پروژه کاوشگر پیشگام و کاوشگر پژوهش به فضا اعزام شده و زنده به زمین بازگردانده شدند نیز، در ارتفاع 120 کیلومتری بوده است.
  با این حساب، اگر ایران موفق به اعزام انسان به فضا توسط این راکت و فضاپیما شود، نه تنها به موفقیت بزرگی در این حوزه دست یافته، بلکه موفقیت دیگری نیز در افزایش ارتفاع اعزام موجود زنده به فضا نیز دست یافته است.
  اولین تصویر از راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایران
  اولین تصویر از راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایران

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار