رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 16 December
 • نمایش «یک شاخه گل سرخ» روایتگر قصه های امروزی است که نشان دهنده شمر و امام حسین (ع) زمانه است.

  به گزارش عصرساري، علی عبادت طلب بازیگر نمایش «یک شاخه گل سرخ»؛ ضمن اشاره به موضوع نمایشنامه اظهار داشت: قالب قصه مذهبی بوده اما موضوع در سه اپیزود اجتماعی خلاصه می‌شود و به نوعی نشان دهنده شمر و امام حسین (ع) زمانه است.

  وی ادامه داد: این نمایش با محوریت واقعه عاشورا و قیام کربلا تهیه شده است و در جریان قصه به موضوع رفتن یا نرفتن شخصیت‌‌های مختلف در صورت تکرار حادثه کربلا پرداخته می‌شود و شمر به تخیل چند شخصیت می‌رود و از آنها می‌خواهد که به صحنه کربلا بیایند و در راه امام ‌حسین(ع) کشته شوند.

  عبادت طلب تصریح کرد: در این داستان آدم‌‌هایی را می‌بینیم که خودشان را جایگزین آدم‌‌های فهرست شمر می‌کنند تا در کربلا در رکاب امام حسین(ع) شهید شوند و اینگونه داستان با بروز اتفاقات مختلف ادامه می یابد.

  وی افزود: قصه «یک شاخه گل سرخ» یک روایت امروزی است و بیشتر به زندگی آدم‌ها در تخیلاتشان می‌پردازد.

  عبادت طلب درباره شیوه اجرایی اظهار داشت: به نوعی تلفیقی از شیوه گروتسک  و کار تجربی است. همچنین خیلی از اکساسوار استفاده نکردیم و در این سبک اجرایی فقط بازیگر روند قصه را پیش می‌برد. البته نور و قصه هم دخالت دارند اما نه به آن شکل که در کارهای دیگر وجود دارد.

  وی تاکید کرد: بیست روز است که به گروه اضافه شدم و در این چند وقت هم به پیشنهاد من تغییراتی را در متن ایجاد کردیم و اکنون شیوه اجرایی را با تحلیل دیگری تغییر دادیم. همچنین نمایشنامه برگزیده ای جشنواره خمسه است.

  عبادت طلب با اشاره به حضور کوروش زارعی به عنوان مدیریت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اظهار داشت: امیدوارم با حضور کوروش زارعی اتفاقات بهتری برای بخش نمایش حوزه هنری رخ دهد و نمایش های اجرایی در آن فضا با استقبال خوبی همراه شود.

  وی در پایان در خصوص طرح بلیط مردمی حوزه هنری خاطر نشان کرد: من خودم برای مادیات در تئاتر نمیجنگم اگر چنین طرحی هم حوزه هنری دنبال کند طرح فوق‌العاده ای است حتی ما میزان بلیط نمایش را هم پایین گرفتیم تا هر قشر از جامعه بتوانند به دیدن نمایش بیایند.

  گفتنی است؛ نمایش «یک شاخه گل سرخ» نوشته سیروس همتی وکارگردانی فرید یوسف پور وبا بازی علی عبادت طلب، سپیده پهلوان زاده، میرنادرمظلومی، بهارکریم زاده، ستایش محمدآبادی و علی یعقوب زاده هرشب ساعت 19:30در تماشاخانه ماه حوزه هنری به روی صحنه می رود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار