رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۹
 • الجمعة ۶ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 29 May
 • معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس از هدفگذاری برای رفع مشکلات درمان ناباروری در کشور، تاپایان برنامه ششم توسعه خبر داد.

  به گزارش عصرساري، اسلامی معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، گفت: آمار ناباروری در کشور به سرعت کاهش پیدا نمی کند.برخی زوج های نابارور در کشور، به علت تعداد کم مراکز درمانی، هزینه های بالای درمان و نبود دستگاه های پیشرفته، توانایی درمان ناباروری را ندارند.

  وی ادامه داد: وزارت بهداشت منابعی را از محل اعتبارات سیاست های جمعیتی بین دانشگاه های علوم پزشکی تقسیم کرده تا به زوجین بی بضاعتی که فرزندی ندارند، خدمات درمانی ارائه شود به طوری که 50 الی 60 درصد هزینه ها را را پوشش می دهد.
  معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس بیان کرد: برنامه بر این است تا پایان برنامه ششم توسعه بخش اعظمی از مشکلات درمان ناباروری رفع شود و گام های اولیه در این زمینه، نتایج مطلوب به همرا داشته باشد.
  اسلامی اظهار داشت:در سال گذشته و اوایل ساری جاری، دستگاه های درمان ناباروری به روز شده و تعداد مراکز ارائه دهنده خدمات هم رو به افزایش است. اکنون تمام درمان های کمکی در کشور انجام می شود و لزومی به اعزام زوجین به خارج از کشور دیده نمی شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار