رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۹
 • الجمعة ۶ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 29 May
 • این روزها همگان منتظرند تا ببینند چه کسی بر صندلی مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور تکیه خواهد زد.

  به گزارش عصرساري، محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا جانشین محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای سابق رئیس‌جمهور که به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران راهی زاگرب شد، مشخص شده، اظهار داشت: خیر، هنوز تصمیمی در این باره از سوی رئیس‌جمهور گرفته نشده است.

  اضافه می‌شود، صادق جایگزین محمدابراهیم طاهریان‌فرد سفیر سابق کشورمان در کرواسی شده است.
  صادق از چهره‌های نزدیک و مشاور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. او پس از ثبت‌نام هاشمی برای انتخابات ریاست‌جمهوری 92 به عنوان معاون تبلیغات ستاد وی انتخاب شد. اما این سمت او در تیم هاشمی‌رفسنجانی دوام زیادی نداشت و با عدم احراز صلاحیت هاشمی برای انتخابات ریاست‌جمهوری وی با توصیه هاشمی به ستاد حسن روحانی رفت.
  صادق با انتخاب روحانی به عنوان ریاست‌جمهوری ایران تبدیل به چهره‌ای اثرگذار در دولت شد. وی از همان اوایل زمانی که حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشت کارهای رسانه‌ای رئیس‌جمهور منتخب را انجام می‌داد.
  از محمدرضا صادق به عنوان مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور یاد می‌شُد. به مرور با استقرار کامل دولت و اعضای کابینه از شدت اثرگذاری و حضور مداوم صادق در دولت کاسته شد.
  برخی علت آن را اختلاف و مخالفت برخی افراد در دولت با وی عنوان می‌کردند. برخی نیز می‌گفتند که صادق در کارهای رسانه‌ای بسیاری از وزرا دخالت می‌کند و این مسئله موجب نارضایتی روابط عمومی و مسئولان رسانه‌ای وزرا می‌شود.
  در این میان صادق با برخی بیماری‌ها نیز دست و پنجه نرم می‌کرد و چند باری هم در بیمارستان نیز بستری شد که یک بار رئیس‌جمهور به عیادت وی نیز رفت.
  صادق درمدت حضور رئیس‌جمهور کرواسی در ایران و دیدارهایش با مقامات رسمی ایران یکی از چهره‌های همیشه حاضر در این مراسم‌ها بود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار