رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، درباره ادامه حملات عربستان و محدودیت کمک رسانی به حادثه دیدگان به ویژه کودکان یمنی هشدار داد: «اگر محدودیت های عربستان در کمک رسانی به یمن ادامه یابد، نبود غذا و دارو بیش از گلوله و بمب کودکان یمنی را خواهد کشت.»

  به گزارش علویون؛ کریستوف بولیراک، سخنگوی یونیسف، گفت: 120 هزار کودک یمنی در صورت نرسیدن کمک، با سوء تغذیه شدید رو به رو خواهند شد.

  هشدار یونیسف درپی محاصره یمن با اقدام عربستان و ممنوع کردن ارسال کمک های دارویی و غذایی صورت می گیرد.

  «سازمان بهداشت جهانی» نیز اعلام کرد بیش از 1200 کودک یمنی بر اثر حملات عربستان جان باخته اند و بیش از 5 هزار کودک دیگر زخمی شده اند.
  کمبود آب و همه گیری بیماری ها نیز جان کودکان را خواهد گرفت. یونیسف می تواند در این موارد امدادرسانی کند اما دسترسی به بسیاری از مناطق دشوار است و درگیری ها زمینه ساز محدود شدن رفت و آمد نیروهای امدادرسان به مناطقی می شود که مردم به کمک نیاز دارند.

  به گزارش «پرس تی وی» سخنگوی یونیسف گفت: اگر محدودیت های عربستان در کمک رسانی به یمن ادامه یابد، نبود غذا و دارو بیش از گلوله و بمب کودکان یمنی را خواهد کشت. کمبود یا نبود بهداشت ناشی از حملات عربستان، دو و نیم میلیون کودک یمنی زیر 5 سال را با خطر بیماری های واگیردار رو به رو کرده است.

   

  دانلودمنبع: شبکه خبر

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار