رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • 850 میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی شالیزارها تصویب شد.

  به گزارش عصرساري، معاون آب ، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی گفت : با تصویب 850 میلیارد تومان اعتبار در شورای اقتصاد ، 150 هزار هکتار شالیزارهای مازندران و گیلان تجهیز ، نوسازی و یکپارچه سازی می شود . اکبری با بیان اینکه تسطیح و نوسازی 3 هزار هکتار شالیزار مازندران و گیلان از پارسال آغاز شده است افزود : 1800 هکتار تاکنون تسطیح شد و 1200 هکتار دیگر تا پایان شهریور امسال تجهیز و نوسازی می شود.

  وی رویکرد وزارت جهاد کشاورزی را حمایت از طرح های توسعه شالیکاری در مازندران و گیلان برشمرد و افزود : به علت محدودیت منابع آبی کشور ، زیرساخت های برنج کاری تنها در گیلان و مازندران حمایت می شود.

  معاون آب ، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی همچنین از اجرای طرحهای نوین آبیاری با هدف مدیریت و صرفه جویی در مصرف آب در کشور خبر داد و گفت : برای اجرای این طرح 2800 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است که تاکنون 500 میلیون دلار آن از محل صندوق توسعه ملی تامین شد.

  اکبری افزود: برای اجرای روشهای نوین آبیاری در 6500 هکتار زمین مازندران ، 62 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

  وی میزان صرفه جویی مصرف آب در هر هکتار آبیاری تحت فشار را 4400 متر مکعب اعلام کرد و افزود: : کشاورزان 15 درصد منابع مالی اجرای این طرح و جهاد کشاورزی 85 درصد آن را تامین می کند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار