رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • متخصصان برای مصرف مداوم مواد پرکالری مانند معجون ها هشدار می دهند اما با رعایت این نکته برای جلوگیری از چاقی می توانید کالری اضافی آن ها را بسوزانید.

  به گزارش عصرساري، پیام فرحبخش متخصص تغذیه و رژیم درمانی؛ درباره معجون تهیه شده در منزل یا آبمیوه فروشی ها گفت: این معجون‌ها عموما حاوی مواد مغذی و مقوی مانند شیر، مغزدانه‌ها و میوه‌هایی مثل موز و نارگیل هستند که بسته به میزانشان کالری متفاوتی دارند.

  وی درباره کالری مورد نیاز برای یک فرد سالم و بالغ، افزود: بدن به ازای هر کیلوگرم وزن،‌ حدود 30 کالری انرژی و به عبارت دیگر یک مرد 70 کیلوگرمی به 2 هزار و 100 کالری انرژی در شبانه روز احتیاج دارد.روزه داران بهتر است در ماه رمضان برای تقویت بنیه بدنی معجون کم کالری را در وعده افطار در برنامه غذایی شان بگنجانند.
  معجون،کوهی پر از انرژی/ در ماه رمضان از خوردن
  فرحبخش کالری ترکیبات یک لیوان معجون را بسیار بالا دانست و درباره آنها اظهار داشت: معجون‌ها دارای حداقل 100 گرم مغزدانه با 550 تا 600 کالری، یک لیوان شیر (اگر پرچرب نباشد) با 125 کالری، یک موز متوسط با 65 تا 100 کالری هستند و فرد بالغ با خوردن آن نزدیک به یک هزار کالری (معادل نیمی از انرژی روزانه) را دریافت می کند.
  این متخصص تغذیه بیان کرد: از آنجا که افراد در کنار مصرف این مواد از غذای روزانه خود کم نمی کنند، با اضافه بار کالری تبدیل شده به چربی مواجه و به سرعت چاق می شوند، درواقع بهتر است معجون ها و در کل مواد پرکالری هر از چندگاهی با کم کردن سایر کالری های روزانه مصرف شوند.
  وی مصرف مداوم مواد پرکالری همچون معجونها را یکی از دلایل چاقی ایرانی ها دانست و گفت: پیاده روی متوسط با سرعت پنج تا شش کیلومتر در ساعت حدود 200 کالری را می سوزاند، بنابراین برای یک لیوان معجون 800 تا یک هزار کالری، باید حداقل پنج ساعت پیاده روی داشته باشیم تا با افزایش ضربان قلب و تعریق بتوانیم کالری های اضافی یک لیوان آن را از بین بیریم.
  وی یاد آور شد: از آنجاکه معمولا افراد به دلیل مشغله های روزانه قادر به این ساعات پیاده روی نیستند، بهتر است برای سوزاندن کالری های اضافی و جلوگیری از چاقی استفاده مواد غذایی پرکالری را در کنار کاهش مصرف مواد مصرفی روزانه خود قرار دهند تا تعادل و تناسب در زندگیشان مهیا شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار