رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • سخنگوی اورژانس کشور از آمادگی نیروهای اورژانس برای استقرار در میادین شهر خبر داد و گفت: هرگاه وضعیت شهرهای غبارآلود به مرز هشدار برسد، اقدامات لازم انجام می شود.

  به گزارش عصرساري، خالدی سخنگوی اورژانس کشور؛ گفت: نمی توان آمار های مربوط به چند روز اخیر را به وجود ریزگردها ربط داد چرا که در بروز سکته قلبی و بیماری های تنفسی، فقط وجود ریزگردها موثر نیست.

  وی با اشاره به اقدامات ویژه وزارت بهداشت در این زمینه، ادامه داد:وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی اهواز، آبادان ،سنندج،کرمانشاه، خرم آباد و ایلام، به علت وجود ریزگرد، خدمات ویژه فوریت های پزشکی ارائه می دهد.
  خالدی  بیان کرد:اکنون شرایط به حدی حاد نیست که اورژانس ها در میادین شهرها مستقر شوند اما اگر آلودگی از میزان مجاز گذر کند، نیروهای اورژانس مستقر و ماسک ها توزیع می شوند.
  سخنگوی اورژانس توصیه کرد: ساکنان این مناطق به ویژه سالمندان و کودکان در مواقع ضرور از تردد در خیابان پرهیز کنند و در صورت بروز تنگی نفس یا دردهای اولیه قلبی و دردهای قفسه سینه با شماره 115 تماس بگیرند.
  وی عنوان کرد: از تاریخ 20 تا 28 خردادماه، در خرم آباد، 105 مورد بیمار قلبی و 32 مورد بیماری تنفسی گزارش شده که با آمار تاریخ مشابه سال گذشته تفاوت چندانی ندارد. از همین رو نمی توان به صورت دقیق علت بروز این موارد را، وجود ریزگردها خواند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار