رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
 • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 18 November
 • یک فوق تخصص قلب و عروق گفت :مصرف سیگار علاوه بر بروز بیماریهای قلبی و تنفسی احتمال ابتلا به واریس را افزایش می دهد.

  به گزارش عصرساري،

  رضا رحمانی فوق تخصص قلب و عروق؛ اظهار کرد: واریس یکی از بیماری‌های شایع در افراد است که شیوع این بیماری در زنان  به دلیل وجود هورمون‌های زنانه(استروژن و پروژسترون) بیشتر است و بارداری نیز از عوامل تاثیر گذار در بروز این عارضه هست.
   این فوق تخصص قلب و عروق اظهار داشت:شیوع واریس در فرزندانی که والدین آنها دچار این بیماری هستند بیشتر است.افراد سیگاری نیز بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قراردارند.همچنین کمبود مواد غذایی  نیز در برخی موارد منجر به این عارضه می شود.
  وی افزود:واریس ممکن است در عروق وریدی سطحی یا عمقی رخ دهد.همچنین گاهی به دلیل گشاد شدن دریچه های  بین ورید های سطحی و عمقی  این بیماری شکل می گیرد. افراد مبتلا به واریس پس از انجام سونوگرافی و تشخیص اینکه این عارضه کدام عروق را درگیر کرده است باید اقدامات درمانی لازم را انجام دهند.
  رحمانی گفت:کاهش وزن افراد چاق کمک چشم گیری به بهبود این بیماری می کند.همچنین بیماران  باید تا حد امکان از انجام فعالیت‌های ایستاده پرهیز کنند.زنان نیز باید از مصرف قرصهای ضد بارداری خودداری کنند.
  وی با بیان اینکه جراحی و لیزر درمانی از دیگر روش‌های موثر در درمان این بیماری است ، گفت: بیماران قبل و بعد از اعمال جراحی و سایر روش‌های درمان حتما از جوراب‌های مخصوص که توسط پزشک تجویز می شود استفاده کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار