رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
  • شنبه 9 می 2015 - 10:35
  • کد خبر : 5263
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : وهابی ها به جان اماکن مقدس یمن افتادند

  وهابی های سعودی مقبره یکی از بزرگان مذهبی یمن را بمباران کردند. تخریب اماکن و بناهای مذهبی و فرهنگی که برای مردم عزیز و محترم هستند، عملیات مورد علاقه وهابی ها و تکفیری ها در سوریه، عراق، افغانستان بود که اکنون به یمن نیز کشیده شده است.

  به گزارش علویون؛ در چهل و دومین روز تجاوز وحشیانه و بزدلانه سعودی ها به کشور یمن که با بمباران های پی در پی و گلوله باران توپخانه ای از راه دور صورت می گیرد، یکی از اماکن مذهبی مردم یمن در منطقه مران استان صعده که مقبره یکی از بزرگان حوثی در آن واقع بود، تخریب شد.

  یکی از عزیزترین اماکن این قبرستان، مقبره شهید «سید حسین بدر الدین الحوثی» بنیانگذار جنبش انصار الله یمن بود که امروز بمباران شد.

  مقبره شهید بدرالدین حوثی

  تخریب اماکن و بناهای مذهبی و فرهنگی که برای مردم عزیز و محترم هستند، عملیات مورد علاقه وهابی ها و تکفیری ها در سوریه، عراق، افغانستان بود که اکنون به یمن نیز کشیده شده است.

  تلویزیون المسیره امروز گزارش داد؛ جنگنده‌های متجاوزان سعودی – امریکایی بیش از چهارده بار منطقه الجمیمه در مران را بمباران و مقبره شهید سید حسین بدرالدین الحوثی را نیز هدف قرار دادند.

  بمباران این مکان در شرایطی صورت گرفت که این منطقه هیچ اهمیت نظامی و حتی صنعتی ندارد و تنها بر اساس عقاید احمقانه ی وهابی ها و تکفیری های خشک مغز هدف قرار گرفت.

  مقبره شهید بدرالدین حوثی

  مردم یمن سال قبل این مقبره را بنیان نهادند و پیکر حسین بدرالدین الحوثی را پس از گذشت ۹ سال در آنجا به خاک سپردند.

  شباهت این ساختمان به بناهای مقدس شیعیان در ایران، باعث خشم و عصبانیت وهابی ها و تکفیری ها شده بود و همچون خار در چشم آنها بود.

  مقبره شهید بدرالدین حوثی

  مردم انقلابی یمن تاکید کردند که بزودی این بنا را مرمت خواهند کرد و فضای آن نیز گسترده تر خواهد شد.

   

  منبع: شبکه خبر

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار