رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • 15 آبان سال گذشته مردی افغان به پلیس آگاهی شهریار رفت و مأموران را در جریان یک کودک‌ربایی قرار داد.

  به گزارش عصرساري،  15 آبان سال گذشته مردی افغان به پلیس آگاهی شهریار رفت و مأموران را در جریان یک کودک‌ربایی قرار داد.

  وی گفت:من به همراه خانواده‌ام در افغانستان زندگی می‌كنم. چند روز پیش 2دختر٧ و ١٠ ساله‌ام برای بازی به خیابان رفتند اما دیگر برنگشتند. ما كه خیلی نگران شدیم همه‌جا را دنبالشان گشتیم اما اثری از دخترانم نبود.

  حتی فردای آن روز همه اهالی محل بسیج شدند اما هیچ اثری از آنها نبود. تا اینكه یكی از هموطنانم سرنخی در اختیارم قرار داد. او گفت كه چندروز پیش یكی از هموطنانم به نام محمد را دیده كه به همراه 2دخترم قصد رفتن به ایران را داشته است. این را كه شنیدم بار سفر را بستم و راهی ایران شدم. می‌دانستم محمد به همراه خانواده‌اش در شهریار زندگی می‌كند اما هیچ نشانی و آدرسی از محل زندگی او ندارم. برای همین تصمیم گرفتم شكایت كنم تا شاید پلیس ایران ردی از او پیدا كند و دخترانم را به من برگرداند. شنیده‌ام كه محمد دخترانم را به ایران آورده تا آنها را مجبور به گدایی كند.

  ادعای عجیب

  ماموران پلیس شهریار پس از این شكایت تحقیقات خود را آغاز كردند و درحالی‌كه شاكی هیچ آدرسی از محل زندگی متهم نداشت، در بررسی‌های تخصصی موفق شدند محل زندگی او را شناسایی كنند. مرد افغان چند روز پیش، پس از گذشت 7‌ماه در شهریار دستگیر شد. اما از آنجا كه طبق قانون، رسیدگی به جرایم اتباع بیگانه در تهران صورت می‌گیرد پرونده به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.

  متهم روز چهارشنبه وقتی به شعبه چهارم دادسرا منتقل شد و پیش روی قاضی آرش سیفی قرار گرفت خودرا بی‌گناه دانست و گفت: 2دخترخردسال پیش من هستند اما من با پدرشان توافق كردم كه آنها را به تهران بیاورم و او هم قبول كرد و هیچ مشكلی با این قضیه نداشت. نمی‌دانم چرا شكایت كرده و تهمت كودك‌ربایی به من زده است.

  این مرد با مطرح كردن ادعایی عجیب ادامه داد: طبق رسوم ما، گاهی 2پدر دخترانشان را با هم معاوضه می‌كنند. درواقع به یكدیگر می‌فروشند. آن هم نه برای گدایی و سوءاستفاده، برای اینكه آنها وقتی به جوانی رسیدند به عقد پسرانمان دربیایند. من و شاكی هم چند‌ماه قبل در افغانستان با هم قرارداد معاوضه بستیم حتی شاهد هم دارم. من 2دختركوچكم را تحویل او دادم و وی هم 2دختر كوچكش را به من داد. من از آنها حتی بهتر از فرزندان خودم مراقبت می‌كنم. می‌توانید این را از 2دخترش كه با من زندگی می‌كنند بپرسید.

  پس از ادعای عجیب این مرد افغان، قاضی برای وی قرار بازداشت صادر كرد. از طرفی دستور داد تا شاكی برای توضیحات بیشتر در دادسرا حاضر شود تا پس از تكمیل تحقیقات در اداره پلیس 2دخترش را تحویل بگیرد.

  منبع:همشهری آنلاین

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار