رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
 • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 18 November
 • رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مراسم قربانیان حادثه اورلندو، سیاست های کشورش را عامل کشته‌شدن مردم دانست.

  به گزارش عصرساری، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهور آمریکا که برای همدردی با خانواده‌های قربانیان حادثه تیراندازی اورلندو به این شهر سفر کرده بود، گفت، سیاست های ما باعث دسترسی آسان افرادی مانند قاتل اورلندو و دیگران به سلاح گرم می‌شود. اکنون قانونگذاران باید دست به کار شوند و قانون کنترل سلاح را تصویب کنند.

   باراک اوباما همچنین ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد تغییر در بحث های حزبی درباره سلاح گرم، گفت انگیزه های قاتل اورلندود به احتمال زیاد با تیراندازان در آئورورا و نیوتاون فرق داشت؛ اما، ابزار کشتار، مشابه بود.
  اوباما افزود: 49 نفر جان خود را از دست دادند، 53 نفر مجروح شدند که بعضی از آنها برای زنده ماندن در تلاشند و برخی از آنها دچار جراحاتی شدند که در تمام دوران زندگی شان با آنها همراه خواهد بود.
  رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: هرچند ارتش با داعش، القاعده و سایر گروه های افراطگرا در پناهگاه هایشان مبارزه می کند؛ با این حال دولت نمی تواند همه افراد خطرناک را به دام اندازد. البته، می توانیم در رابطه با میزان صدمه و خسارتی که آنها وارد می‌کنند، کاری انجام دهیم.
  اوباما خاطر نشان کرد: متأسفانه سیاست های ما باعث شده است خرید سلاح های فوق العاده قدرتمند برای یک تروریست و یا اخلالگرانی مانند آنهایی که در آئورورا و نیوتاون بودند، تا حد ممکن آسان شود.
  رئیس جمهور آمریکا همچنین در دیدار خصوصی با بازماندگان و خانواده های افراد کشته شده در حادثه تیراندازی اورلاندو، بار دیگر تأکید کرد آمریکا باید خشونتهای ناشی از حمل سلاح را کنترل و با آنچه وی آن را تروریسم بومی خواند مبارزه کند.
  بر اساس این گزارش، کنگره تحت کنترل جمهوریخواهان آمریکا از تصویب هرگونه قانونی درباره نگهداری سلاح بوسیله مردم عادی خودداری می کند و آن را حق شهروندان آمریکا می‌داند.
  «عمر متین» روز یکشنبه با حمله مسلحانه به یک باشگاه شبانه در اورلندو در فلوریدای آمریکا، 49 نفر را به ضرب گلوله کشت و 53 نفر را زخمی کرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار