رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • فرمانده پلیس فدرال عراق در یک پیام تلویزیونی آزادی شهر فلوجه را اعلام کرد.

  به گزارش عصرساری، “شاکر جودت،” فرمانده پلیس فدرال عراق در یک پیام تلویزیونی که از مرکز شهر فلوجه پخش شد، آزادی این شهر از سلطه چندساله تکفیری های داعش را اعلام کرد.

  عبد الوهاب الساعدی، فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه نیز اعلام کرد تمامی مراکز و ساختمان های دولتی فلوجه اکنون در اختیار نیروهای عراقی است و شمار کمی از افراد غیرنظامی در این شهر حضور دارند.
  فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه در استان الانبار عراق با اعلام اینکه این شهر تا چند روز آینده به طور کامل پاکسازی می شود تاکید کرد عملیات آزادسازی این شهر در عمل تمام شده است.
  بلافاصله پس از آزادی فلوجه، محمد الغبان، وزیر کشور عراق راهی این شهر شد.
  سلیم الجبوری، رئیس مجلس عراق نیز آزادی این شهر را به مردم عراق و نیروهای مقاومت تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد بزودی تمام نینوا از چنگ تروریست ها آزاد شود.
  رئیس پارلمان عراق از تمامی نیروهای حاضر در عملیات آزادی فلوجه تشکر کرد و این موفقیت را شکستن کمر داعش و حامیان آن توصیف کرد.
  شبکه تلویزیونی المنار درخبری فوری اعلام کرد، نیروهای عراقی فرمانداری فلوجه را در استان الانبار آزاد کردند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان فرمانداری بر افراشتند.

  از سوی دیگر شبکه تلویزیونی العالم اعلام کرد نیروهای پیاده از لشکر 17، موفق شدند محله عرسان در فلوجه را به طور کامل آزاد کنند و امنیت را در ساحل رود فرات درمنطقه عامریه فلوجه برقرار نمایند.
  شبکه تلویزیونی العالم در خبری اعلام کرد، نیروهای وابسته به سازمان مبارزه با تروریسم با حمله به مناطق اطراف بیمارستان فلوجه، این بیمارستان را در محاصره خود گرفته اند.
   فرمانده عملیات آزادسازی شهر فلوجه عراق، از کشته شدن بیش از هزار تروریست عضو گروه تکفیری صهیونیستی داعش در محور جنوبی این شهر از زمان آغاز عملیات نیروهای مشترک عراقی خبر داد.
   عملیات آزادسازی فلوجه از سوم خرداد و به دستور حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، آغاز شده است.
  در این عملیات حدود 22 هزار نیروی ارتش، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، بسیج مردمی و عشایر عراق شرکت دارند.
  این شهر تقریباً در 50 کیلومتری غرب بغداد، پایتخت عراق قرار دارد و از اوایل سال 2014 در اشغال داعش است.
   کارشناسان معتقدند، آزادسازی فلوجه مسیر را برای آزادسازی موصل و بیرون راندن تروریست‌های داعش از خاک عراق هموار خواهد کرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار