رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • در پی توافق شرکت هواپیمایی آمریکایی بوئینگ با ایران، یک سازمان صهیونیستی این شرکت را تهدید به شکایت و دریافت خسارت کرد.

  به گزارش عصرساری، به نقل از جروزالم پست؛ روز پنج شنبه سازمان مرکز حقوقی رژیم صهیونیستی به شرکت آمریکایی بوئینگ اعلام کرد بابت هر یک از هواپیماهایی که با اطلاع قبلی به ایران بفروشد، از آن تقاضای خسارت خواهد کرد.

  این سازمان صهیونیستی مدعیست که ایران باید غرامت مرگ صهیونیست ها در برخی رویدادها را بپردازد و ادعای میلیاردها دلار را مطرح کرده است.
  شورات هادین، رئیس این سازمان، در خصوص تصمیم به شکایت از شرکت ایرباس پاسخ داد در حال حاضر برنامه ای برای شکایت از ایرباس ندارد و تمرکز سازمان بر شرکت های مستقر در آمریکا است.
  هادین طی دو سال گذشته توانسته است حکم محکومیت هایی را علیه ایران و مقامات فلسطین اخذ کند؛ اما شکایت از شرکت ها یا کشورهای خارجی مانند بوئینگ که به سیاست خارجی مربوط می شود، معمولا بی نتیجه می ماند.
  چند نماینده کنگره آمریکا نیز از بوئینگ انتقاد کرده اند و ادعا می کنند با فروش هواپیما به ایران، چنین هواپیماهایی برای جابه جایی سلاح، قوا و حمایت از تروریسم به کار خواهند رفت.
  تهران روز سه شنبه از توافق اصولی با شرکت بوئینگ خبرداد که در صورت تایید دولت آمریکا باعث خواهد شد اولین قرارداد جمهوری اسلامی ایران با شرکت های هواپیمایی آمریکایی منعقد شود.
  بوئینگ بر اساس این توافق قصد دارد بیش از یکصد هواپیما به ایران بفروشد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار