رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • کارشناسان یک اندیشکده آمریکایی، درباره آثار اجرای برجام بر روابط واشینگتن و تهران گفتگو کردند.

  به گزارش عصرساری، به نقل از  تلویزیون پرس تی وی، کارشناسان شورای آتلانتیک، اندیشکده آمریکایی در حوزه مسائل بین المللی، در نشست دیروز (پنجشنبه) خود درباره آثار اجرای توافق هسته ای بر روابط واشینگتن و تهران گفت و گو کردند.

  «خمیسی» خبرنگار  این شبکه در واشینگتن گزارش داد شماری از مقامات و تحلیلگران آمریکا در نشست اندیشکده شورای آتلانتیک گردهم آمدند تا با گذشت شش ماه از اجرای توافق هسته ای ایران، درباره دشواری های این کار گفت و گو کنند.
  کارشناسان همچنین به برخی مفاد توافق هسته ای اشاره کردند که به زعم آنها می تواند باعث بهبود روابط تهران و واشینگتن شود، اما به رغم پایبندی ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا هنوز مانعی (در مسیر اجرای برجام) به شمار می رود.
  جان اسمیت، مدیرِ سرپرست این دفتر، گفت:«در روز اجرای (برجام)، دولت آمریکا به شکل گسترده، تحریم های هسته ای ثانویه ما را لغو کرد. این تحریم ها شامل معامله اشخاص غیرآمریکایی در خارج از آمریکا می شد. بخش مهم دیگری از تحریم ها که هنوز باقی مانده است، تحریم های اولیه آمریکا است که اشخاص آمریکایی یا معامله های زیر نظر آمریکا را در برمی گیرد. اگر شما شخص غیر آمریکایی و خواستار تجارت با ایران هستید، کافی است دو قانون ساده را بدانید: نخست اینکه با اشخاص مرتبط ایرانی که نامشان هنوز در فهرست «اس دی اِن» SDN ما است، معامله نکنید. دوم، اینکه زمانی که شما به عنوان شرکت غیرآمریکایی قصد معامله یا تعامل با ایران را دارید، به هیچ شکلی اشخاص آمریکایی، نظام مالی آمریکا یا خود این کشور را درگیر نکنید.»
  برخی از کارشناسان حاضر در نشست شورای آتلانتیک، نارضایتی خود را از نحوه اجرای توافق هسته ای از سوی آمریکا ابراز کردند. سوزان دیماگیو، مدیر طرح ابتکاری ایران-آمریکا، گفت:«آیا زمان آن نرسیده است که به این توافق تجاری به عنوان لحظه ایجاد تحول در روابط ایران و آمریکا بیندیشیم. بسیار مهم است که دولت (آمریکا) همه گام های لازم را برای اطمینان از پایبندی ما به تعهداتمان در توافق بردارد.»
  خبرنگار این شبکه افزود با گذشت چند ماه از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک، روابط آمریکا و ایران هنوز تیره است؛ زیرا آمریکا سیاست های خصمانه خود را علیه تهران ادامه می دهد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار