رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • آیت‌‌الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز (28 خردادماه) به تأخیر در روند ساخت مصلی تهران اشاره داشتند.

  به گزارش عصرساری، آیت‌‌الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز (28 خردادماه) با اشاره به تأخیر در روند ساخت مصلی تهران اظهار داشت: درباره مصلی به کسانی که تصمیم‌گیر هستند توصیه می‌کنم که به این مسئله اهمیت بدهند. اگر مشکلاتی است، جلسه تشکیل دهند و مشکلات را حل کنند. اینطور نباشد که نماز جمعه در دانشگاه برگزار شود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقشه استکبار برای دنیای اسلام ابراز کرد: دنیای استکبار، خودش را روز به روز نشان می‌دهد و تاریخ هم این اوضاع و احوال را حکایت می‌کند که انقلاب اسلامی و اسلام اصیل به سرعت به پیش می‌رود. اسلام علوی و فاطمی نه اسلامی که عده‌ای به اسم مسلمان و تکفیری به جان مسلمانان افتادند.

  آیت‌الله امامی کاشانی ادامه داد: آن اسلامی که از شیعه و سنی در یمن، سوریه و عراق وجود دارد؛ این تفکر را به پیش می‌رود. مثلث آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی در  برابر اسلام فساد می‌کنند.

  وی در ادامه اضافه کرد: اینکه انقلاب اسلامی چیست چه عظمتی دارد چگونه باید حفظش کرد و دنیا چگونه برخوردی دارد و با دنیا چگونه باید برخورد کرد، تنها کسی که از همه روشن‌تر در کشور و خارج از کشور تحلیل می‌کند، مقام معظم رهبری هستند. به حق باید گفت مقام معظم رهبری در قله‌ای در جهان قرار گرفته که همه دنیا را می‌بیند و اظهارنظر می‌کنند.

  آیت‌الله امامی کاشانی افزود: به جوانان و دانشگاهیان و اساتید می‌گویم که قدر مقام معظم رهبری و تفکر این انسان بزرگ را بدانید و اجازه ندهیم که نظرات ایشان در غربت بسر ببرد. نظرات دیگر هم اگر غیر از این باشد غلط است. فرمایشات مقام معظم رهبری باید مطلع قرار بگیرد.

  وی در ادامه با اشاره به لزوم وحدت مسلمانان در برابر دنیای استکبار اظهار داشت: همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی باید در برابر استکبار آمریکا و رژیم صهیونیستی متحد شوند. باید با وحدت بازوی پیغمبر را بگیریم و اجازه ندهیم که دشمنان اسلام، پیامبر و قرآن را به زمین بزنند. تمام جهان اسلام در این باره مسئولند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات رژیم آل خلیفه در بحرین ابراز کرد: در بحرین شاهد هستیم که چه می‌کنند و مساجد را می‌بندند و مردم را شکنجه می‌دهند. باید با جهان اسلام همدردی کنیم.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به تحت فشار بودن شیعیان در پاکستان گفت: در پاکستان شیعیان را می‌زنند و می‌کشند و عده‌ای از علمای شیعه هم اعتصاب کردند و حتی سنی‌ها و مسیحیان در این باره همراهی کرده‌اند اما دولت پاکستان ساکت است. از آنها می‌خواهیم که در سیاست خود تجدیدنظر کنند.

  آیت‌الله امامی کاشانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اهمیت و لزوم مبارزه با مواد مخدر گفت: مواد مخدر اعم از شیشه و روان‌گردان‌ها جزء سیاست‌های آمریکا است. آمریکا علاوه بر حمایت از تروریسم، از این مواد حمایت می‌کند. نخبگان، اساتید و معلمان باید در مدارس خوب صحبت کنند و جلوی سیگار را بگیرند و از مضرات آن بگویند. از نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر تشکر می‌کنم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار