رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
  • پنجشنبه 7 می 2015 - 12:31
  • کد خبر : 5214
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : آیت الله مکارم شیرازی: دوران وهابیت تکفیری عمرش تمام شده است

  یکی از مراجع عالیقدر شیعیان خطاب به مفتیان وهابی تصریح کردند: شما دیروز یک حرف می‌زدید و بر ضد تکفیر سخن می‌راندید امروز چه می‌گویید؛ سخن ما این است که دوران وهابیت تکفیری عمرش تمام شده است.

  به گزارش علویون؛ آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با بیان روایتی از امیرمؤمنان(علیه السلام) به تبیین نکاتی مهم درباره مسائل اقتصادی و مشکلات امروز کشور پرداختند.

  ایشان گذر از فراز و نشیب‌ها را در گرو پرهیز از تجملات و خرج‌های اضافی و بیهوده دانست و تصریح کردند: زندگی ما در شرایط خاص فعلی که دشمنان با ابزارهای مختلف به دنبال تضعیف ما هستند مشکلاتی دارد و باید با پرهیز از تجمل گرایی و قناعت در مصرف از این شرایط گذر کنیم.

  مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حرف‌هایی که مخالفین و دشمنان جمهوری اسلامی می‌زنند این اظهارات را نگران کننده خواند و فرمودند: آن‌ها می‌گویند بعد از اینکه بخواهیم مراکز اتمی را ببینیم باید به همه جا برویم و درب هیچ کجا نباید به روی ما بسته باشد!

  آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: اداره زندگی که ساده باشد و در آن از تجملات خبری نباشد آسان است، اما زندگی تشریفاتی و پر زرق و برق را نمی‌شود به آسانی اداره کرد.

  ایشان با تاکید بر لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی برای گذر از مشکلات، بیان کردند: دلیل اینکه برخی آلوده به رشوه می‌شوند، اجناس قاچاق وارد می‌کنند، زمین‌ها و کوه‌ها و جنگل‌ها را می‌گیرند چون حاضر به زندگی توأم با قناعت نیستند.

  استاد برجسته حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنان خود نصیحتی به مفتیان وهابی داشته و گفتند: این‌ها چندی قبل به خاطر آبروریزی‌های داعش، برای رفع اتهام از خودشان کنگره بر ضد تکفیر در حجاز تشکیل دادند و تاکید کردند که تکفیر جایز نیست و خواستند حساب خود را از پیروانی مثل داعش و النصره جدا کنند.

  آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: ما گفتیم این‌ها دارند به راه می‌آیند، اما چیزی نگذشت داستان یمن پیش آمد دیدیم این‌ها با هم مسابقه دادند در تکفیر یمنی‌ها و مفتی بزرگ عربستان فتوا داد که این‌ها کافر هستند.

  ایشان خطاب به مفتیان وهابی تصریح کردند: شما دیروز یک حرف می‌زدید و بر ضد تکفیر سخن می‌راندید امروز چه می‌گویید؛ سخن ما این است که دوران وهابیت تکفیری عمرش تمام شده است.

  این مرجع تقلید گروه‌های تکفیری بی‌عقل و منطقی همچون داعش را ثمره شوم وهابیت دانسته و بیان داشتند: شکی در این مسأله نیست؛ شما این‌ها را‌‌‌ رها کنید، به مسلمانان بپیوندید، ضد و نقیض گویی نکنید؛ دست دوستی به هم دهیم از تکفیر یکدیگر دست برداریم و در مقابل دشمنان ید واحده باشیم.

  آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزودند: یک روز کنگره ضد تکفیر تشکیل می‌دهید و روز دیگر حکم تکفیر مسلمانان یمن را صادر می‌کنید، بیایید آبرومندانه از تکفیری‌ها فاصله بگیرید و بدانید هرچه در این جهت اصرار کنید آبروریزی بیشتر است، کاری کنید مسلمانان به هم خوشبین باشند.

  معظّم له ضمن دعا برای رفع مشکلات امت اسلام، تصریح کردند: امیدواریم با مسلمانان بجوشند، آثار اسلامی را تخریب نکنند، دوران جاهلیت و تعصبات گذشته است.

  مفسر برجسته قرآن کریم با اشاره به گزارش‌ها و اخباری که درباره تخریب آثار مختلف اسلامی از سوی داعش منتشر شده است، اضافه کردند: داعش چقدر آثار اسلامی را تخریب کرده است؛ این‌ها همچنین در جنایتی جدید که تصاویر آن نیز منتشر شده به نحو وحشیانه‌ای چندین نفر را با بلوک سیمانی به قتل رساندند، این جنایات در تاریخ سابقه نداشته است.

  ایشان در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به توطئه شوم تجزیه عراق هشدار داد و تاکید کردند: ثمره این کار تشکیل سه دولت ضعیف شیعه، سنی و کرد به جای یک دولت قوی و متحد است، ما باید عاقل باشیم و اسیر توطئه و نقشه شوم دشمنان نشویم.

   

  منبع: ابنا

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار