رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۳ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 26 May
  • جمعه 26 دسامبر 2014 - 11:13
  • کد خبر : 521
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : به آتش کشیدن مسجدی در سوئد + تصاویر

  مسجدی در طبقه اول ساختمانی در شهر اسکیلستونا در غرب پایتخت سوئد به آتش کشیده شد.   به گزارش علویون از خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام؛ پلیس سوئد اعلام کرد که آتش سوزی عمدی یک مسجد در مرکز سوئد روز پنجشنبه پنج زخمی بر جای گذاشت. مسجد به آتش کشیده شده در طبقه اول ساختمانی […]

  مسجدی در طبقه اول ساختمانی در شهر اسکیلستونا در غرب پایتخت سوئد به آتش کشیده شد.

   

  به گزارش علویون از خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام؛ پلیس سوئد اعلام کرد که آتش سوزی عمدی یک مسجد در مرکز سوئد روز پنجشنبه پنج زخمی بر جای گذاشت.

  مسجد به آتش کشیده شده در طبقه اول ساختمانی در شهر اسکیلستونا در حدود ۹۰ کیلومتری غرب استکهلم قرار دارد.

  «لارس فرانزل» سخنگوی پلیس سوئد در استکهلم گفت: شخصی یک شئی را از طریق پنجره بسته شده به داخل پرتاب کرد و پس از آن آتش سوزی در داخل مسجد آغاز شد. حدود ۱۵ تا بیست نفر در محوطه مسجد بودند.

  رسانه‌های محلی تصاویری از آتش و دودی را که از پنجره‌های ساختمان به بیرون می‌زد، منتشر کرده‌اند.

  این حادثه در حالی اتفاق افتاده است که بحث‌های تندی در سوئد درخصوص مهاجران خارجی جریان دارد.

  گروه‌های دست راستی می‌خواهند تعداد پناهجویانی که به سوئد وارد می‌شوند را تا ۹۰ درصد کاهش دهند، اما احزاب میانه‌رو‌تر خواهان حفظ سیاستهای لیبرال کشور هستند.

  پلیس گفته است که این حادثه را به عنوان یک آتش‌سوزی عمدی تحت بررسی قرار دارد، اما اعلام کرده هنوز کسی در این خصوص بازداشت نشده است.

  پلیس اعلام کرد که در حال تحقیق در مورد این حادثه به عنوان یکی از رویدادهای مربوط به تشدید آتش سوزی‌های عمدی است ولی هنوز به کسی مظنون نشده است.

  آتش‌نشانان موفق شدند که آتش را مهار و خاموش کنند و زخمی شدگان برای مداوا به بیمارستان انتقال یافته‌اند.

  شهر اسکیلستونا دارای تعداد زیادی مهاجر است و در اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۴) صحنه درگیری گروه‌های نئو نازی مخالف سیاست‌های مهاجرتی دولت با مخالفانشان بود.

  به گفته «عمر مصطفی» رئیس اتحادیه اسلامی سوئد، حمله علیه مسلمانان در سوئد تشدید شده است.

  افراد نا‌شناس در ماه ژانویه، روی در جلویی مسجدی در استکهلم علامت صلیب شکسته حک کردند و در ماه دسامبر سال گذشته نیز نئونازی‌ها به تظاهرات آرامی در حومه استکهلم علیه‌نژاد پرستی حمله کرده سه نفر را روانه بیمارستان کردند.

  هفته گذشته نیز دو خودروی بمبگذاری شده در محله عراقی‌های مقیم شهر «مالمو» در سوئد، سومین شهر بزرگ این کشور منفجر شد که خوشبختانه تلفاتی نداشت.

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار