رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
  • سه شنبه 5 می 2015 - 10:58
  • کد خبر : 5165
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : بيش از 24500 نفر در اعتکاف مازندران ثبت نام کردند

  مديرکل تبليغات اسلامي مازندران، از ثبت نام بيش از 24500 معتکف در 285 مسجد مازندران خبر داد .

  به گزارش علویون از روابط عمومي تبليغات اسلامي مازندران؛ حجت‌الاسلام ناصر شکريان با اشاره به اعلام آمادگي بيش از 285 مسجد براي برگزاري مراسم اعتکاف در مازندران، اظهار کرد: ثبت‌نام تا پنجشنبه 11 ارديبهشت ماه  براي اين فريضه ديني در حال انجام است.

  وي ،افزود: در سال گذشته بيش از 20 هزار نفر در مراسم اعتکاف حضور داشتند در حالي‌که تاکنون 24 هزار و 500 نفر براي شرکت در اين مراسم ثبت‌نام کردند که پيش بيني مي شود امسال نسبت به سال گذشته رشد چشمگيرتري را شاهد هستيم.

  مديرکل تبليغات اسلامي مازندران با اشاره به حضور پررنگ بانوان براي شرکت در مراسم اعتکاف، تصريح کرد: امسال نيز مانند سال 93 حضور بانوان نسبت ب آقايان بيشتر و پررنگ تر است .

  وي با اشاره به حضور 65 درصدي جوانان براي شرکت در مراسم اعتکاف، خاطرنشان کرد: ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪﺑﻪ منويات ﻣﻘﺎم ﻣﻌﻈﻢ رھﺒﺮي ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺷﺮﮐﺖ ﺟﻮاﻧﺎن در ﻣﺮاﺳﻢ اﻋﺘﮑﺎف، مسئولين و همه دست اندرکاران امور اعتکاف ﺑﺎﯾﺪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﯾﺠﺎد ﻓﻀﺎﯾﯽ ﻣﻌﻨﻮي ﺑﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪھﺎي ﻣﺘﻨﻮع فرهنگي، زﻣﯿﻨﻪھﺎي ﺣﻀﻮر ﺟﻮاﻧﺎن و ﻧﻮﺟﻮان را براي بصيرت‌افزايي در اين ايام ﻓﺮاھﻢ نمايند.

  شکريان با دعوت از همه مبلغان و نخبگان فرهنگي جامعه در جمع معتکفان در ايام برگزاري اين مراسم معنوي، اظهار کرد: براي برگزاري مراسم اعتکاف امسال بيش از 500 مبلغ و مبلغه به اماکن برگزاري اعتکاف حضور دارند که  447 مبلغ، 132 مبلغه و دو متخصص به روستاها و شهرهاي مازندران اعزام مي‌شوند.

  عضو شوراي فرهنگ عمومي مازندران،با برشمردن بعضي آثار و فوايد اعتکاف گفت: اعتکاف زمينه‌ساز خروج روح انسان از دنياي مادي و تقرب به ذات هستي‌بخش الهي است که او را در مرکزي که همواره بندگان خدا مشغول عبادت و راز و نيازند، پناه مي‌دهد و انسان معتکف با داخل شدن در حرم امن معنوي خداوند تبارک و تعالي خود را محرم و مقرب خاص حضرت حق کرده و با ماندن در مسجد، نفس خويش را از همه آلودگي، ظلمت و هر مقامي غير‌خدا، جدا مي‌کند.

  اين مسئول فرهنگي اضافه کرد : اعزام مبلغ ،‌ سرکشي از معتکفين ،‌ برگزاري مسابقه عکس با عنوان جلوه هاي نور ،‌ توليد ،‌چاپ و توزيع کتاب خاطرات اعتکاف سال 93 ،‌توزيع بروشور اعتکاف و … از جمله اقدامات اين اداره کل در ايام اعتکاف است .

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار