رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
 • معاون علمی و فناوری رییس جمهور با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با ایشان دیدار کرد.

  به گزارش علویون؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهور با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با ایشان دیدار کرد.

  در ابتدای این دیدار، دکتر ستّاری ضمن ابلاغ سلام ریاست محترم جمهوری، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این معاونت ارائه داد.

  آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز با تشکّر از ایشان و همکارانشان و تقدیر از خدماتی که انجام می دهند فرمودند: دین اسلام، دین علم است. دین اسلام، دین پیام بزرگ «هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون» است. دین اسلام می گوید کسانی که از علم بی بهره اند، ارزشی ندارند و جز خواری و ذلّت، نصیبشان نخواهد شد.

  ایشان در قسمت دیگری از بیانات خود افزودند: ضعف ها و گرفتاری های ما، همه از جهت ضعف علمی است. جامعه ای که دانشمند باشد، قدرتمند است. هر چه در رشته های مختلف علوم و فنون بیشتر وارد شویم، اسباب افتخار زیادتری فراهم می شود. کُندی در مسیر پیشرفت علمی جامعه، موجب ضعف و حقارت یک ملّت می شود.

  این مرجع عالیقدر، حرکت علمی کشور، متناسب با روند رو به رشد علم در جهان را ضروری دانسته و بیان داشتند: دنیا از نظر علمی به سرعت در حال پیشرفت است؛ اگر جامعه ای در جنبه های فراگیری دانش های مختلف کوتاهی کند خیلی عقب می ماند و ضعیف خواهد شد. باید جامعه ی اسلامی در این بُعد به سرعت پیش رود تا محتاج دیگران نشود.

  آیت الله العظمی صافی در ادامه این دیدار با بیان ضرورت تشویق دانشمندان و نخبگان در کشور فرمودند: تشویق نخبگان و دانشمندان، تکریم علم و دانش، و از وظایف شرعی است. باید اهتمام داشته باشید و خود را مقیّد بدانید به اینکه دانشمندان و نخبگان و دانشجویان را مورد تشویق قرار دهید. اگر در جامعه ای، نخبگان و علم پژوهان تشویق نشوند و در مقابل، کسانی که اهل منکرات و خلاف شرع هستند، مورد تشویق قرار بگیرند، نشانه انحطاط آن جامعه است.

  وی در پایان این دیدار ضمن مسألت مغفرت برای پدر بزرگوار آقای دکتر ستاری، فرمودند: إن شاء الله شما و همکاران عزیزتان، در مسیر خدمت به دین و مسلمین، موفق باشید و توفیق انجام کارهایی که مرضیّ حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه است را داشته باشید.

   

  منبع: خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار