رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 9 December
 • دو مرد مسلح پس از تیراندازی در بیرون محل برگزاری کنفرانسی در حومه شهر دالاس آمریکا که در آن کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) معرفی می‌شد کشته شدند.

  به گزارش علویون؛ بامداد دوشنبه بیرون نمایشگاهی در تگزاس که در آن تصاویر و کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) به نمایش درآمده بود، تیراندازی صورت گرفته است.

  شبکه «فاکس‌نیوز» گزارش کرد که دو فرد مسلح یکشنبه شب به وقت محلی (دیشب) بعد از تیراندازی به نگهبان امنیتی مقابل مرکز کنفرانس و نمایش کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) در حومه دالاس در تگزاس، کشته شدند.

  براساس این گزارش، دو فرد مسلح به سمت مرکز «کرتیس کالول» حرکت کردند و به سمت مأمور امنیتی تیراندازی کردند. افسران اداره پلیس «گارلند» نیز شروع به تیراندازی کردند و دو فرد مسلح کشته شدند.

  یک افسر پلیس به نام «بروس جوینر» از ناحیه زانو در این حادثه زخمی شد و بعد از انتقال به بیمارستان، درمان و مرخص شد.

  مأموران پلیس اعلام کردند که هنوز مشخص نیست که آیا حادثه تیراندازی مرتبط با نمایش کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام بوده یا اینکه یک حادثه معمولی تیراندازی بوده است.

  مقامات پلیس می‌گویند از آنجایی‌که نگران بودند که خودرو عاملان این حادثه حامل مواد آتش‌زا باشد، اطراف محل حادثه را به سرعت تخلیه کردند و یک تیم خنثی بمب نیز در محل حاضر شد. پلیس محدوده مذکور را مسدود کرد و دستکم سه بالگرد در محل مستقر شدند.

  «گیرت ویلدرز» نماینده اسلام ستیز پارلمان هلند و سازنده مستند تخریبی «فتنه» که شدیدا از نفوذ اسلام در اروپا هراس دارد در این کنفرانس شرکت داشت.

  وی در پیامی در توئیتر نوشت که تیرهایی شلیک شده و او اکنون به سلامت ساختمان را ترک کرده است.

  یک شاهد عینی به آسوشیتدپرس گفت که او صدای شلیک ۲۰ گلوله را شنیده است که به نظر می‌رسید از یک اتومبیل درحال گذر از کنار ساختمان کنفرانس آمده باشد و بعد صدای دو گلوله بلند شد.

   

  منبع: خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار