رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
  • شنبه 2 می 2015 - 12:04
  • کد خبر : 5056
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : آیت‌الله وحید خراسانی خطاب به معاون رئیس جمهور: تا جایی كه می‌توانید قرآن بخوانید و به آن عمل كنید

  یکی از مراجع تقلید خطاب به معاون دکتر روحانی اظهار داشتند: تا جایی كه می‌توانید قرآن بخوانید، به آن عمل كنید و به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف علیه السلام) هدیه كنید.

  به گزارش علویون؛ حضرت آیت‌الله العظمی «وحید خراسانی» در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشتند: علم و ایمان به خدا دو موضوع مهمی است كه همه باید به آن اهتمام داشته و در گسترش مسائل علمی و تحقیقاتی تلاش كنند.

  مرجع عالی‌قدر جهان تشیع با بیان اینکه كار شما بسیار مهم و ارزشمند است و باید با عمل به دستورات قرآن كریم در گسترش مسائل علمی كشور كوشید، تصریح کردند: اگر علم و ایمان هر دو در كنار هم گسترش یابد همانند دو بال ارزشمند بوده كه موجب پرواز انسان می‌شود و انسان‌ها را به مقام عالی خواهد رساند.

  ایشان افزودند: كارتان را با قدرت دنبال كنید و بدانید كه هر چه برای عظمت اسلام و این كشور تشیع تلاش كنید ارزش دارد و موفق خواهید شد.

  آیت‌الله وحید‌خراسانی با اشاره به گسترش علم در دنیا تاکید کردند: آنها به دنبال علم رفته و فنون یاد گرفتند؛ اما ما كه در مركز این گوهر هستیم هنوز نتوانسته از مسائل علمی استفاده كرده و در گسترش علوم بكوشیم، هر چند تلاش‌هایی شده اما باید این تلاش‌ها روز به روز گسترش یابد.

  مرجع عالی‌قدر جهان تشیع اضافه کردند: علم و امانت كلید هر كاری است و باید قدر این دو نعمت را دانسته و بكوشیم كه به بالاترین شكل ممكن از گوهر علم استفاده كنیم.

  ایشان با بیان اینکه شرف انسان به علم و عقل است و این عقل است كه به انسان برتری می‌دهد و میوه عقل هم علم است، اضافه کردند: علم و عقل به انسان قدرت می‌دهد، اگر علم و عقل را در كنار هم قرار دهیم شاهد عظمت هستیم و باید همه در این عرصه تلاش كنند.

  آیت‌الله وحید‌خراسانی در پایان گفتند: از امروز خودتان و همه معاونانتان به این نكته توجه و اهتمام داشته باشید كه تا جایی كه می‌توانید قرآن بخوانید، به آن عمل كنید و به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف علیه السلام) هدیه كنید. همانگونه كه نسیم بهاری زمین مردم را زنده می‌كند آیات قرآن هم قلوب مرده را زنده خواهد كرد.

   

  منبع: ابنا

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار