رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
  • سه شنبه 23 دسامبر 2014 - 08:52
  • کد خبر : 457
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : ایران اسلامی در سوگ شهادت امام هشتم/ ورود۳ میلیون زائر به مشهد مقدس

  ایران اسلامی امروز در آخرین روز ماه صفر داغدار شهادت امام هشتم شیعیان جهان ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) است. شب گذشته آیین خطبه خوانی با حضور ده ها هزار عزادار در حرم مطهر رضوی برگزار شد. به گزارش علویون؛ مشهدالرضا در سالروز شهادت ثامن الحجج مملو از زائرانی است که […]

  ایران اسلامی امروز در آخرین روز ماه صفر داغدار شهادت امام هشتم شیعیان جهان ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) است. شب گذشته آیین خطبه خوانی با حضور ده ها هزار عزادار در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

  به گزارش علویون؛ مشهدالرضا در سالروز شهادت ثامن الحجج مملو از زائرانی است که خود را از دور و نزدیک، سواره و پیاده به حرم مطهر آن حضرت رسانده اند تا در غم این مصیبت بزرگ، سوگواری و عزاداری کنند.

  در شب شهادت  امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام)، میلیونها عزادار از سراسر میهن اسلامی و سایرکشورها حرم منور رضوی را همچون نگینی در بر گرفتند و در رثای شهادت آن امام همام نوحه سرایی کردند.

  شیفتگان  اهل بیت و ارادتمندان  امام رئوف دیشب در شهر مقدس قم، در حرم مطهر کریمه اهل بیت ( سلام الله علیها ) و جای جای کشورمان با برپایی مجالس عزا در ماتم هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت سوگواری کردند.

  استاندار خراسان رضوی گفت: بیش از سه میلیون زائر طی سه روز وارد مشهد مقدس شده اند. علیرضا رشیدیان با اشاره به اینکه زائران زیادی از داخل و خارج از کشور وارد شهر مشهد مقدس شدند افزود: برخی از زائران از کشورهای مجاور مانند کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، پاکستان ، افغانستان و جمهوری آذربایجان وارد این شهر شده اند.

  زائران سوگوار در سالروز شهادت امام رضا (ع)

  وی ادامه داد: بیش از 200 هزار زائر هم پیاده به مشهد  الرضا آمده اند که دورترین مسیر آنها از شهر بم بود و حدود یک ماه در راه بودند.  به گفته استاندار خراسان رضوی علاوه بر هتل ها و مهمان پذیرها ،  مدارس، حسینیه ها،‌ سالن ها و فرهنگسراها و کمپ های شهرداری و منازل داوطلب هم برای خدمات رسانی به زائران آماده شده است.

  استاندار خراسان رضوی گفت: بیش از 200 شرکت خدمات رسان در زمینه حمل و نقل مشغول خدمات رسانی به زائران هستند و حدود 32 دفتر برای ارائه بلیط به زائران در اطراف حرم و راه آهن مستقر شدند.

  همچنین شب گذشته آیین خطبه خوانی با حضور ده ها هزار عزادار در حرم مطهر رضوی برگزار شد. خطبه‌‎خوانی یکی از آیین‌‌های دینی و سنتی در آستان قدس رضوی است که فقط دو نوبت در سال یعنی در شب شهادت علی‌بن‌موسی‌الرضا(علیه السلام) و شب عاشورای حسینی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌‌شود، در این مراسم افراد با در دست داشتن شمعی فروزان به خطبه‌ ویژه‌ شب شهادت حضرت رضا(علیه السلام) گوش می‌‌دهند.

  دانلودشهردار مشهد نیز درباره برنامه و خدمات شهرداری این شهر در خدمات رسانی به زائران گفت: حدود معادل جمعیت مشهد مقدس و حتی 15 درصد بیش تر از آن یعنی بالغ بر سه میلیون زائر وارد مشهد شدند، شهرداری مشهد با همه عواملش برای خدمات رسانی به زائران بسیج شد.

  سیدصولت مرتضوی افزود:‌ با ایجاد کمپ های مناسب در ورودی شهر از زائران پیاده استقبال کردیم. وی با اشاره به اینکه ساماندهی سه میلیون زائر کار بسیار سنگینی است ادامه داد: خوشبختانه در مشهد مقدس برای کلیه زائران امکان اسکان وجود دارد.

  دانلود 

  منبع: شبکه خبر

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار