رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۳ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 26 May
  • یکشنبه 21 دسامبر 2014 - 14:11
  • کد خبر : 430
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : ایران اسلامی در سوگ بزرگان دو عالم

  ایران اسلامی در غم رحلت پیامبر رحمت و امام کرامت سراسر سوگوار است . در شب و روز رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام، حضرت ختمی مرتبت و شهادت سبط اکبر آن حضرت، امام حسن مجتبی (علیه السلام) ، دلهای مسلمانان ، سرشار از غم و ماتم، و چشمان مومنان ، اشکبار است . به گزارش […]

  ایران اسلامی در غم رحلت پیامبر رحمت و امام کرامت سراسر سوگوار است . در شب و روز رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام، حضرت ختمی مرتبت و شهادت سبط اکبر آن حضرت، امام حسن مجتبی (علیه السلام) ، دلهای مسلمانان ، سرشار از غم و ماتم، و چشمان مومنان ، اشکبار است .

  به گزارش علویون؛ در سالروز ارتحال آخرین فرستاده وحی و شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) مشهد الرضا(علیه السلام) یکپارچه غرق ماتم و عزاست. در این روز حرم رضوی به عنوان کانون عزاداری مسلمانان شیعه و سنی که از جای جای ایران اسلامی و کشورهای دیگر خود را به این حرم مطهر رسانده اند مملو از جمعیتی سیاهپوش و عزادار است.

  مشهد الرضا غرق در ماتم و عزا
  ورود کاروان های زائران پیاده از استانهای مختلف به پایتخت معنوی ایران اسلامی ادامه دارد و مساجد و تکایای مشهد میزبان زائرانی شده اند که برای عزاداری خود را با پای پیاده به مشهدالرضا(علیه السلام) رسانده اند.

  دانلود 
  در سالروز وفات پیامبر مهربانی حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) و شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی(علیه السلام) ، شهر مقدس قم نیز غرق در ماتم و عزاست.
  در مسجد مقدس جمکران نیز مراسم عزاداری وفات پیامبر مکرم  اسلام و شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی(علیه السلام) در حال برگزاری است.

  حرم حضرت معصومه غرق در ماتم

  شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) درایران اسلامی نیز در سالروز رحلت پیامبر( صلی الله علیه و آله و سلم) و شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) سراسر عزا و ماتم است.
  بارگاه ملکوتی احمدابن موسی (علیه السلام) ، شاهچراغ (علیه السلام) نیز هم اکنون مملو از عزادارانی است که در غم پیامبرگرامی اسلام و خاندان مکرمش اشک ماتم می ریزند .
  در سالروز رحلت پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) و شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) ، همایش «لبیک یا رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم)» در بیش از 600 امامزاده سراسر کشور برگزار می شود.

  همایش «لبیک یا رسول الله (ص)» در بیش از 600 امامزاده سراسر کشور برگزار می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ در سالروز رحلت جانسوز پیامبر خوبی ها حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) و شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و در ساعت 10 فریاد «لبیک یا رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم)» در بقاع متبرک شاخص با حضور هیئت های مذهبی و دسته های سینه زنی طنین انداز خواهد شد.

  منبع: شبکه خبر

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار