رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
 • السبت ۱۸ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 16 November
  • یکشنبه 21 دسامبر 2014 - 13:30
  • کد خبر : 423
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : باید معروف و منکر را بشناسیم/ آثار خودنمایی و جلوه‌فروشی در جامعه مخرب و ماندگار است/وضع عفاف و حجاب را مراقبت کنید

  منکر را باید بشناسید چیزهایی ممکن است به نظر بعضی منکر بیاید در حالی که منکر نباشد، وضع حجاب را، وضع عفاف را، وضع تقیدات و پایبندی را خانم‌ها باید مراقبت کنند؛ این وظیفه است. خودنمایی و جلوه فروشی یک لحظه است و آثار سوء آن برای کشور، برای جامعه برای اخلاق، حتی برای سیاست، […]

  منکر را باید بشناسید چیزهایی ممکن است به نظر بعضی منکر بیاید در حالی که منکر نباشد، وضع حجاب را، وضع عفاف را، وضع تقیدات و پایبندی را خانم‌ها باید مراقبت کنند؛ این وظیفه است. خودنمایی و جلوه فروشی یک لحظه است و آثار سوء آن برای کشور، برای جامعه برای اخلاق، حتی برای سیاست، آثار مخرب و ماندگار است.
  به گزارش علویون؛ امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است.
  امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.با توجه به فرا رسیدن ماه صفر و توجه ویژه به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

  *باید معروف و منکر را بشناسیم

  مقام معظم رهبری در تاریخ 22 اردیبهشت 1377 در مراسم پرسش و پاسخ دانشگاه تهران بیان کردند به شما بگویم عزیزان من! منکر را باید بشناسید چیزهایی ممکن است به نظر بعضی منکر بیاید در حالی که منکر نباشد باید معروف و منکر را بشناسید واقعا باید بدانید این منکر است.

  *گناهکار فقط بدحجاب نیست

  گناهکار فقط بدحجاب نیست که بعضی فقط به مسئله بدحجابی چسبیده‌اند این یکی از گناهان است و از خیلی از گناهان کوچک‌تر است. خلاف‌های فراوانی از طرف آدم‌های لاابالی وجود دارد؛ خلاف‌های سیاسی، خلاف‌های اقتصادی، خلاف در کسب و کار، خلاف در کار اداری، خلاف‌های فرهنگی. این‌ها همه خلاف است. کسی غیبت می‌کند، کسی دروغ می‌گوید، کسی توطئه می‌کند، کسی مسخره می‌کند، کسی کم کاری می‌کند، کسی ناراضی تراشی می‌کند، کسی مال مردم را می‌دزد، کسی آبروی مردم را برباد می‌دهد. این‌ها همه منکر است.

  *خودنمایی و جلوه فروشی

  وضع حجاب را، وضع عفاف را، وضع تقیدات و پایبندی را خانم‌ها باید مراقبت کنند؛ این وظیفه است. خودنمایی و جلوه فروشی یک لحظه است و آثار سوء آن برای کشور، برای جامعه برای اخلاق، حتی برای سیاست، آثار مخرب و ماندگار است. در حالی که ملاحظه‌ عفاف ملاحظه حدود شرعی در رفتار و حرکت بانوان، اگر چنانچه سختی‌ای داشته باشد، سختی کوتاهی است، اما آثارش، آثار عمیق و ماندگاری است. خود خانم‌ها خیلی باید مراقبت کنند مسئله حجاب را، مسئله عفاف را، وظیفه آنهاست، افتخار آن‌هاست، شخصیت آن‌هاست.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار