رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۳ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 26 May
 • پایگاه آمریکایی در گزارشی هدف از اقداماتی که به کاهش شدید بهای نفت در بازارهای جهانی منجر شده است را تلاش ریاض برای ” تضعیف تهران ” ارزیابی کرد. به گزارش علویون از شبکه خبر؛ پایگاه «فارین پالیسی» در گزارشی تحت عنوان «چرا سعودی‌ ها عمدا بازارهای جهانی را هدف قرار داده‌اند؟» در پاسخ سوال […]

  پایگاه آمریکایی در گزارشی هدف از اقداماتی که به کاهش شدید بهای نفت در بازارهای جهانی منجر شده است را تلاش ریاض برای ” تضعیف تهران ” ارزیابی کرد.

  به گزارش علویون از شبکه خبر؛ پایگاه «فارین پالیسی» در گزارشی تحت عنوان «چرا سعودی‌ ها عمدا بازارهای جهانی را هدف قرار داده‌اند؟» در پاسخ سوال مطرح شده می‌نویسد: ” دلیل ساده این موضوع (تلاش برای کاهش شدید قیمت نفت) تضعیف تهران است.”

  تنها هدف سیاست نفتی عربستان تضعیف ایران است
  فارین پالیسی در گزارش خود با بیان اینکه عربستان در راستای رقابت منطقه‌ای با ایران همواره از اهرم نفت استفاده کرده است، می‌نویسد:  ” بازارهای نفت، از مهمترین حوزه‌های رقابت و کشمکش سعودی-ایرانی برای تسلط و غالب شدن بر امور خلیج فارس باقی مانده است. ”

  این پایگاه در ادامه با ذکر مثال ذکر می‌نویسد: ” در نوامبر 2006 “نوال عبید” مشاور امنیتی بندر بن سلطان (سفیر وقت عربستان سعودی در آمریکا و وزیر سابق اطلاعات سعودی) در سرمقاله‌ای برای واشنگتن پست ذکر می‌کند که “اگر عربستان سعودی تولید نفت را افزایش داده و بهای آن را به نصف (میزان کنونی) کاهش دهد، این موضوع برای ایران ویرانگر خواهد بود”.
  فارین پالیسی در پایان هدف ریاض از دست اندازی عمدی در بازارهای جهانی نفت و پایین نگهداشتن بهای آن را تضعیف اقتصاد ایران و ایجاد نارضایتی مردمی در این کشور تحلیل می‌کند.

   

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار