رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • وزیرامورخارجه کانادا روزسه شنبه درسخنانی درباره خط مشی جدید سیاست خارجی این کشور، گفت که قطع رابطه این کشوربا ایران برای هیچکسی پیامد مثبتی نداشته است.

  به گزارش عصرساری،  به نقل از منابع خبری کانادایی، «استفان دیون» درسخنانی دردانشگاه «اوتاوا» گفت: قطع رابطه کانادا با ایران برای هیچکسی؛ نه برای کانادایی ها ، نه برای مردم ایران ، نه برای اسرائیل ونه برای امنیت جهانی، پیامد مثبتی نداشت.
  وی افزود: توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که متحدان ما در گروه 1+5 با ایران به آن دست یافتند، برنامه هسته ای ایران را به میزان قابل ملاحظه ای محدود کرد وراستی آزمایی های جدی آژانس بین المللی انرژی اتمی را تضمین کرد.
  دیون ادامه داد: کانادا باید ازتلاش های متحدان خود با قاطعیت دفاع می کرد.
  وی درمورد بسته شدن سفارت کانادا درایران گفت: سفارت کانادا درایران اکنون بیش از سه سال است که بسته شده ؛ نتایج این کار چه بوده است؟ آیا درست است که برای حفاظت از منافع کانادا به ایتالیا متکی باشیم؟
  دیون افزود: امروز کانادا باید به ایران بازگردد تا نقش مفیدی درآن منطقه از جهان ایفا کند. تمام طرف ها از ما می خواهند که به تعامل با ایران بازگردیم و این کار را می کنیم.
  وزیر امور خارجه کانادا در سخنرانی روز سه شنبه در دانشگاه اوتاوا ، از «باور مسئولانه» در سیاست خارجی لیبرال کانادا سخن گفت و تاکید کرد که این امر اصل راهنمای خط مشی جدید دولت لیبرال کانادا در قبال جهان است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار