رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 8 December
 • رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: عامل هتک حیثیت شهروند گیلانی در تلگرام شناسایی و دستگیر شد.

  به گزارش عصرساری، سرهنگ ایرج محمدخانی اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی شهروندی مبنی بر هتک حیثیت وی در تلگرام، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

  رئیس پلیس فتا استان گیلان افزود: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عامل هتک حیثیت شهروند گیلانی در  تلگرام که مردی 23 ساله اهل  فومن و ساکن رشت بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد.

  وی بیان کرد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار عکس‌هایی از شاکی در تلگرام و نسبت دادن مطالب ناروا علیه وی، قصد بدنام کردن او را داشت، اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی عنوان کرد.

  رئیس پلیس فتای استان گیلان با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد، تصریح کرد: طبق ماده 16 فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از 5  میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود.

  سرهنگ محمدخانی از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار