رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری تاکید کرد: مسئولان برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی از توانمندی همگانی بهره گیرند و از مردم یاری بطلبند.

  به گزارش عصرساری، آیت الله نور الله طبرسی در خطبه های نخستین نماز جمعه ساری در سال 95 ، به دلبستگی مردم به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه اشاره کرد و افزود: آنان در همه موارد همواره یار و یاور مسئولان نظام بوده و آماده ارائه هرخدمتی هستند.
  وی شعار امسال تحت عنوان ‘اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل’ را فصل الخطاب همه مسئولان و مردم دانست و آنرا بهترین تجویز برای مبارزه با مشکلات اقتصادی خواند.
  او اقتصاد مقاومتی را برگرفته از قرآن دانست و تاکید کرد : شعار سال تنها به تهیه بنرها و قرار گرفتن در سر برگ ها خلاصه نشود بلکه در همه امور فردی و اجتماعی باید لحاظ شود.
  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری همچنین یاد آور شد: در طول 37 سال اخیر شعار هایی به گوش رسید که اجرای همه آنها نیاز کشور و انقلاب بوده است.
  خطیب جمعه ساری به شعار ‘نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی’ به عنوان یکی از مهمترین و نخستین شعار اشاره و خاطر نشان کرد: تحقق این شعار بدون در نظر گرفتن اقتصادی مقاومتی امکان پذیر نخواهد بود.
  وی با بیان اینکه مسئول بلند پایه اقتصاد آمریکا سلاح اقتصادی و غذایی را کارآمدترین اسلحه دانست، گفت : شیطان بزرگ با سواستفاده از نیاز بسیاری از ممالک جهان به جنایت و چپاول می پردازد.
  رئیس شورای فرهنگی عمومی مازندران دفاع مقدس و انواع تحریم ها از سوی آمریکا و اروپا را به منظور تضعیف و در نتیجه اعلام وابستگی جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و گفت: اما همه جهان شاهد بودند که ما با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و پیروی از امام راحل و رهبر معظم انقلاب در مقابل ستم سر خم نکرده ایم.
  وی احیای قرآن و عترت را بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست و افزود : با پیروی از آموزه های این کتاب آسمانی همواره بر مکاتبی مانند سوسیالیسم، کاپتالیسم، کمونیسم و غیره که توسط انسان های معمولی پایه ریزی شده اند، رجحان و برتری داریم.
  او همچنین به گوش فرا دادن به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و به کار گیری 10 پیشنهاد ایشان و جذب سرمایه داران برای سرمایه گذاری در مازندران تاکید کرد.
  طبرسی در بخش دیگری از سخنانش تولد حضرت فاطمه (س) را به عموم مسلمین جهان تبریک گفت و ادامه داد: انتخاب روز زن در چنین میلاد خجسته ای نشان از جایگاه رفیع زنان در دین اسلام دارد.
  وی از حضرت زهرا به عنوان دختر نبوت، همسر ولایت و مادرز امامت یاد و خاطر نشان کرد: پیروی زنان از این بانوی بزرگوار قطعا بسیاری از معضلات اجتماعی از جمله بی حجابی را از بین خواهد برد.
  او استفاده ابزاری از زنان به بهانه آزادی را از مظاهر فساد غرب دانست و افزود: متاسفانه بعضی از مردم فریب شبکه های اجتماعی را می خورند.

  منبع: ایرنا

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار