رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۹
 • السبت ۷ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Saturday 30 May
 • استاندار مازندران با اشاره به نامگذاري سال 95 از سوي مقام معظم رهبري به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: قرارگاه عملياتي اقتصاد مقاومتی در استان راه اندازی می شود.

  به گزارش عصرساری، ربیع فلاح جلودار در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اشاره به تعطیلات نوروز و سفرهای نوروزی، با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی براساس استعداد و قابلیت هر منطقه محقق می شود افزود: یکی از این استعدادها در بحث اقتصاد مقاومتی در استان مازندران، گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است.
  فلاح ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی باید نسبت به مولفه های گردشگری با سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همکاری داشته باشند.
  وی با بیان اینکه باید یک تعریف درستی از اقتصاد مقاومتي داشته باشیم، افزود: در ارتباط با صنایع دستی یک فعالیت جمعی داشته ایم که باید این فعالیت های اقتصادی جمعی گذشته بر گردانده شود.
  استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید ظرافت کار و علمی کردن صنایع دستی در دستور کار قرار گیرد، گفت: این قابلیت ها بیشتر از گذشته وجود دارد که باید برای تقویت آن تلاش بسیار شود.
  وی به فعالیت خوب تمام کمیته هاي ستاد خدمات سفر اشاره کرد و افزود: در بحث سفر نوروزی شرایط خوبی در استان فراهم شده است .
  استاندار مازندران با بیان اینکه باید امسال اقتصاد استان را از لحاظ کمی و کیفی ارتقا دهيم بیان کرد: باید برای پویایی اقتصاد استان برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم به اقتصاد کشور کمک کنیم.
  فلاح جلودار با اشاره به کاهش هشت درصدی تصادفات جاده ای استان در نوروز ۹۵ گفت: ستاد اجرایی خدمات سفر با توجه به شکل گیری آن باید برای برنامه ها و فعالیت بهتر برنامه ریزی و کارشناسی صورت گیرد.
  وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امروز دریای خزر مي تواند زمينه توسعه اقتصادی را فراهم كند گفت: در حوزه طبیعت گردی بعنوان یکی از محورهای توسعه استان باید برای آن برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد، همچنین ساماندهی جنگل نشین ها ، بحث مرتع و دام و طراحی جنگل برای توسعه صنعت گردشگری استان در دستور کار قرار گیرد.
  استاندار مازندران از اقامت بیش از ۵۰۰ هزار نفرشب در روستاهای استان در نوروز 95 خبر داد و گفت: ظرفیت روستاهاي مازندران براي توسعه گردشگري يك ظرفيت استثنايي و بي نظير است كه باید برای توسعه آن تلاش کنیم و برنامه اقتصاد مقاومتی در حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در قالب یک کتابچه تهیه و تدوین شود و در این زمینه باید از همه اساتید دانشگاه، هنرمندان و صاحب نظران استفاده کنیم.
  استاندار مازندران ميزان اقامت در مازندران را در نوروز95 تا كنون در مجموع 2 ميليون و 616 هزار و 28 نفرشب اقامت اعلام كرد و گفت: ميزان تردد در كل استان 7 ميليون و 748 هزار و 515  مورد بوده كه از رشد 3/3 درصدي نسبت به سال گذشته برخوردار است.

  منبع: خبرگزاری موج

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار