رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۸ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 31 May
 • المان های نوروزی پدیده های جدیدی هستند که در سال های اخیر شهرداری ها به منظور زیباسازی شهر و ایجاد نشاط در بین شهروندان در برخی نقاط شهرها نصب کرده اند.

  به گزارش عصرساری، طراحی و چیدمان این المان‌ها بیشتر هم جنبه مناسبتی دارد و نیز نمایانگر آداب، رسوم و سنت‌ها و نمادهای یک شهر هستند.

  در راستای بخشیدن چهره زیبا به مبلمان شهری و نشاط اجتماعی، بهار 95 شهروندان ساروی شاهد نوروزی متفاوت نسبت به سال گذشته خواهند بود.
  امسال موضوعات المان‌ها نوروزی ساری در بخش‌های شادی و نشاط در ایام نوروز، خاطره انگیزی، ویژگی‌های بهار و آیین‌های  نوروزی، آیین‌های سنتی، آثار شاخص فرهنگی، محصولات کشاورزی و استقبال از بهار می‌باشد.

  photo_2016-03-21_10-58-25

  انتخاب المان‌های نوروزی بر اساس نمادهای بومی و ارتقای زیبایی بصری فضای شهری و القای حس شادابی شهروندان و گردشگران صورت گرفته است.
  در گشت و گذاری در خیابان‌های ساری، می‌توانید آمدن بهار و نوروز را حس کنید.

  وجود المان‌های متعدد که در آن‌ها به فرهنگ و سنت‌های پرداخته شده، ساخت مجسمه‌های زیبا، نصب گلدان‌های تزئینی و تخم مرغ‌های رنگی، سفره‌های هفت‌سین و … همه و همه به هر تازه واردی که وارد شهر ساری می‌شود گوشه‌ای از آداب و سنن این شهر را معرفی می‌کند.

  photo_2016-03-21_10-58-29

  المان‌های نوروزی نصب شده در خیابان‌ها و میدان‌های شهر ساری از چنان تنوع و تعددی برخوردار است که چهره شهر را در بهار متحول کرده است.
  امسال شهرداری سنگ تمام گذاشته است، هم به نظافت و زیبایی شهر توجه کرده است و هم المان‌های چشم نوازی را در میدان‌ها و خیابان‌ها نصب کرده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار