رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
 • بیشتر مردم موریتانی در شبکه‌های اجتماعی با اعلام حمایت از حزب الله لبنان و دبیرکل آن تاکید کردند که مقاومت تنها گزینه پیش روی ملت‌های عربی در برابر توطئه گران است.

  به گزارش عصرساری، به نقل از القدس العربی، سخنان دیروز سخنگوی دولت موریتانی در خصوص اینکه موریتانی به تصمیم اتحادیه عرب علیه حزب الله پایبند است، بحث و جدل گسترده‌ای در بین کاربران موریتانیایی در شبکه‌های مجازی ایجاد کرده است، به گونه‌ای که شمار زیادی از آنها سید حسن نصرالله را قهرمان و نماد مقاومت قلمداد می کنند و برخی دیگر نیز دیدگاه مخالفی دارند.

  “حدو ولد الحسن” از کاربران شبکه اجتماعی نظرسنجی با عنوان «سید حسن نصرالله آیا قهرمان مقاومت است یا خیر؟» ایجاد کرده است که سبب شده است شمار زیادی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی تصاویر سید حسن نصرالله را در لباس موریتانیایی منتشر کنند.

  وی در این خصوص از موضع دولت موریتانی انتقاد کرده و گفته است بهتر این بود که دولت درباره حزب الله موضع گیری نمی کرد و سکوت اختیار می کرد. شهروندان میزان سودی که دولت از طریق فروش مواضع خود یا اجاره دادن نیروهای مسلح برای شرکت در ماموریت‌های جنگی برون‌مرزی یا حتی فروش آوارگان سیاسی کسب می کند، را درک می کنند، زیرا سرمایه مالی بسیار مهم است، به ویژه اینکه اگر دولت با بحران اقتصادی شدید مواجه شده باشد، اما اعلام صریح این موضع در کنفرانس‌های مطبوعاتی موضع شرافتمندانه‌ای نیست.

  وی افزود: بیشتر مردم موریتانی از سید حسن نصرالله به عنوان سید مقاومت حمایت می کنند. من به هیچ وجه درسی که مقاومت به رژیم صهیونیستی از زمان شکل گیری این رژیم داده است، به ویژه در سال 2006 فراموش نخواهم کرد. مقاومت توطئه دشمنان را ناکام گذاشت و سبب ناامیدی توطئه گران شد. مقاومت تنها امیدی است که برای ملت‌های عربی تحت سیطره و ناامید باقی مانده است و ما گزینه‌ای جز مقاومت و حمایت از آن نداریم.

  براساس این گزارش، برخی از شهروندان موریتانی نیز از موضع این شهروند موریتانیایی انتقاد کرده‌اند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار