رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • سخنگوی نیروهای ویژه لیبی اعلام کرد منطقه “الهواری” در جنوب بنغازی به زودی از چنگال گروه تروریستی داعش آزاد خواهد شد.

  به گزارش عصرساری، به نقل از روسیا الیوم، ارتش لیبی اعلام کرد مناطق استراتژیک مهمی را در اطراف کارخانه سیمان آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در منطقه “الهواری” در جنوب شهر بنغازی در شرق این کشور به کنترل در آورده است.

  «میلود الزوی» سخنگوی نیروهای ویژه موسوم به”صاعقه” لیبی گفت آزادسازی منطقه “الهواری” از چنگال داعش به زودی محقق خواهد شد و داعشی‌ها از همه طرف محاصره شده اند.

  شهر بنغازی از مدتها قبل صحنه درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش از یک سو و ائتلاف شورای انقلابیون بنغازی و  دو گروه تروریستی داعش و انصار الشریعه از سوی دیگر است.

  با گذشت پنج سال از پیروزی انقلاب فوریه در لیبی، نه‌‌تنها این کشور هنوز به ساحل آرامش نرسیده است، که بعد از سرنگونی دولت، امور در این کشور متشنج شده و ناآرامی و هرج و مرج همه‌جا را فرا گرفته است، در واقع نه انقلابی در لیبی تحقق یافته و نه نظامی جدید تشکیل شده و نه نظام قبلی باقی مانده است.

  گروه‌های مختلف شبه‌نظامی در لیبی که از حمایت کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برخوردارند با یکدیگر درگیر هستند و گروه‌ تروریستی داعش نیز بخش‌هایی از این کشور را به اشغال خود در آورده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار