رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • نکته قابل تامل و برجسته در این بازدید میدانی، فروش انواع شیرینی و آجیل از سوی دستفروشان در سطح شهر است که بدون هیچ نظارتی از سوی دستگاه های نظارتی و بدون تاریخ تولید و انقضا …

  به گزارش عصرساری به نقل از مازنداصناف، تمامی خیابان های منتهی به مرکز شهر ساری مملو از حضور دستفروشان است.

  بر اساس این گزارش، حضور گسترده و فراگیر دستفروشان در تمامی پیاده روهای خیابان های انقلاب، 18 دی، جمهوری اسلامی، قارن و فرهنگ و حتی در دل بازار و پاساژها و بویژه بازار امامزاده یحیی (ع) به وضوح مشاهده می شود.

  این گزارش حاکی است علیرغم تدبیر ساماندهی دستفروشان در بازارچه های موقت که در نقاط گوناگون مرکز استان از سوی ارگان هایی نظیر سازمان میادین میوه و تره بار، شهرداری، هلال احمر و… صورت گرفته است؛ اما حضور بیشمار دستفروشان در تمامی نقاط مرکزی ساری، نشان از شکست این طرح و عدم موفقیت دستگاه های نظارتی بویژه واحد سد معابر عمومی دارد. هر چند باید اذعان کنیم ساماندهی لشکری از دستفروشان در سطح شهر، واقعا از عهده یک ارگان خارج بوده و عزم جدی تمامی دستگاه های ذیربط در مرکز استان را می طلبد.

  اما نکته قابل تامل و برجسته در این بازدید میدانی، فروش انواع شیرینی و آجیل از سوی دستفروشان در سطح شهر است که بدون هیچ نظارتی از سوی دستگاه های نظارتی و بدون تاریخ تولید و انقضا است که امیدواریم دستگاه های نظارتی اقدامات لازم را در صدر اقدامات اجرایی خود قرار دهند.

  در گزارش میدانی خبرنگار ما از بازار ساری، غالب بازارهای کفش، میوه، قنادی، بازارچه ها و پاساژها مالامال از حضور مردمی است که می خواهند سال نو را با لباس و پوشاک نو آغاز کنند.

  بر اساس این گزارش در حالی قیمت آجیل مخلوط در بازار، از 20 هزار تومان الی 40 هزار تومان به فروش می رسد؛ که فروش این کالا، منحصر به واحدهای خوار و بار و لبنیاتی ها، خشکباری ها و قنادی ها نبوده بلکه از دستفروشان گرفته تا سایر کسبه های شهر، اقدام به بساط و فروش آجیل کرده اند!

  گفتنی است در گزارش میدانی از بازار میوه شهید رجایی، قیمت انواع میوه در بازار ساری به شرح ذیل است:

  نام میوه
  قیمت هر کیلو میوه
  سیب زرد و قرمز
  2هزار و 500 الی 3 هزار و 500 تومان
  پرتقال
  2 هزار الی 2 هزار و 500 تومان
  کیوی
  2 هزار و 500 الی 3 هزار و 500 تومان
  موز
  4 هزار تومان
  لیمو ترش جهرم
  7 هزار و 500 تومان
  گوجه
  یک هزار و 700 الی 2 هزار تومان
  سیب زمینی
  یک هزار تومان
  کاهو
  2 هزار و 500 الی 3 هزار تومان
  پیاز
  2 هزار و 500 تومان

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار