رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۹
 • الجمعة ۶ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 29 May
 • شاهرود با اینکه در استانی کویری واقع شده، آب و هوایش در بیشتر ماه‌های سال معتدل و سرد است و یکی از شهرهای خوش آب و هوای ایران به شمار می‌رود.

  به گزارش عصرساری، این شهر در حد فاصل دو نوع آب و هوای مرطوب و پرباران در شمال و کویری در جنوب، جای گرفته که آب و هوایی معتدل و مطلوب برای این شهر فراهم کرده. شاهرود در حد فاصل شهرهای دامغان در شرق، سبزوار و بردسکن در غرب و گرگان در شمال بوده و تقریبا در میانه راه تهران-مشهد قرار دارد؛ به‌طوری‌که‌فاصله آن از تهران ۴۰۰ و از مشهد ۵۰۰ کیلومتر است.

  شاهرود را اما به جنگل ابر می‌شناسند؛ جنگلی که در ارتفاعاتش فراتر از ابرها می‌روید و ابرها را زیر پایتان می‌بینید. علاوه بر جنگل ابر که بهتر است برای رفتن به آنجا با تور همراه شوید یا از راهنمای محلی استفاده کنید، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دیگری نیز در این شهر و اطرافش هستند که بسته کاملی را برای سفری چند روزه در اختیارتان می‌گذارد.

  از محلات قدیم شاهرود می‌توان به شبدری، باغ‌زندان، بیدآباد، مصلی و قلعه اشاره کرد. بازار قدیمی شاهرود، کاروانسرای میاندشت، منطقه حفاظت شده خارتوران، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، دشت آفتابگردان و شقایق‌های کالپوش، چشمه هفت رنگ مُجِن، منطقه حفاظت شده خوش ییلاق، موزه آب شاهرود، خانه یغمایی‌ها، بازار انارکی‌ها، گرمابه چهارسوق، جنگل النگ، آبشار نکارمن، منطقه شکارممنوع تپال، مدرسه شاهرخیه و مساجد قدیمی این شهر هر یک جاذبه‌هایی دیدنی هستند که می‌توانند در برنامه سفرتان قرار گیرند.

  همچنین اگر نگران اقامتتان هستید هتل پارمیدا، هتل جهانگردی شاهرود، هتل نادر، متل آزادی و هتل معلم در شاهرود گزینه‌های مطمئن و مناسبی برای اقامت هستند.

  شاهرود؛ جنگلی در دل کویر

  شاهرود؛ جنگلی در دل کویر

  شاهرود؛ جنگلی در دل کویر

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار