رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • اعلام تصمیم روسیه برای خارج کردن نیروهای نظامی خود از سوریه واکنش های مختلفی را به همراه داشت.

  پوتین

  به گزارش عصرساری، به نقل از پایگاه النشره، «ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل متحد اظهار داشت که خروج نظامی روسیه از سوریه به حل سیاسی بحران در سوریه کمک خواهد کرد.

  در همین حال «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیرخارجه آلمان مدعی شد که خروج نیروهای روس از سوریه به بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای بررسی انتقال سیاسی مسالمت آمیز فشار وارد خواهد کرد.

  «جورج صبرا» از مخالفان سوری نیز پیش بینی کرد که خروج نیروهای روسیه از سوریه بازتاب های مثبتی بر روند مذاکرات در ژنو داشته باشد. «احمد العسراوی» عضو هیات عالی مذاکرات مخالفان سوری نیز اظهار داشت که خروج نیروهای روس از سوریه به حل سیاسی بحران سوریه کمک می کند.

  در عین حال «ویکتور اوزیروف» رئیس کمیته امور دفاع و امنیت مجلس روسیه تاکید کرد که خروج نیروهای روس از سوریه به معنای امتناع روسیه از تعهدات خود در خصوص ارائه سلاح و فناوری های نظامی به دولت سوریه و همچنین آموزش کارشناسان نظامی نیست.

  «احمد الکزبری» عضو هیات مذاکره کننده دولت سوریه در مذاکرات ژنو نیز اعلام کرد که تصمیم روسیه برای همه به غیر از دمشق و مسکو غافلگیر کننده بود.

  در همین حال ارتش سوریه اعلام کرد که عملیات نظامی علیه گروه تروریستی داعش و جبهه النصره تا زمان ریشه کنی گروه های تروریستی ادامه خواهد داشت. «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه نیز اظهار داشت که هماهنگی بین سوریه و روسیه در خصوص مبارزه با تروریسم همچنان در بالاترین سطح قرار دارد و به همین شکل باقی خواهد ماند.

  در عین حال «سامح شکری» وزیر خارجه مصر با بیان اینکه هدف از عملیات روسیه در سوریه ریشه کنی تروریسم است بر حمایت مصر از تمام تلاش های بین المللی برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

  از سوی دیگر شبکه المیادین گزارش داد که اوباما شامگاه دوشنبه در تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین بحران سوریه و خروج نیروهای روس از این کشور را مورد بحث قرار داده و پوتین وی را در جریان کاهش نیروها و تجهیزات روسیه در سوریه قرار داده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار