رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما نباید اجازه دهیم پروژه فریب در جامعه حاکم شود، گفت: در فُرم متوقف نشدن و مخاطب‌شناسی باعث می‌شود این پروژه شکست بخورد.

  سردار حمیدرضا مقدم فر

   به گزارش عصرساری، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه در مراسم تجلیل از بسیجیان سایبری تهران که صبح امروز در سالن اجتماعات حسینیه حضرت فاطمه زهرا(س) تهران برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره (س) اظهار داشت: دشمن نباید خیلی امیدوار شود که می‌تواند در تهران حرکات کذایی انجام دهد و مردم را فریب دهد.

  وی با اشاره به حوادث فتنه ۸۸ گفت: تمرکز فتنه ۸۸ در تهران بود و آنها به تهران امید داشتند، اما ۹ دی آن را به پایان رساند.

  مقدم‌فر با بیان اینکه باید پروژه فریب را دگرگون کرد افزود: امروز در جنگ نرم یک جنگ ادراکی را با مردم ما شروع کرده‌اند و با تغییر نگاه‌ها نسبت به کشور خودشان می‌خواهند مدیریت ادراک کنند؛ برای این کار آنها باید ذهن ما و نگاه‌ها را تغییر دهند.

  مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز ابزارهای جدیدی به وجود آمده که خیلی خوب می‌توان تغییر ایجاد کرد. جوانان در این فضاها زندگی می‌کنند و خوب می‌توان از آنها استفاده کرد.

  وی ادامه داد: در بحث فضای مجازی امروز می‌گویند که جوانان به این حوزه تعلق دارند و رسانه‌های نوین باید در کشورها جا باز کنند؛ شما می‌بینید که در کشور ما تلگرام ۲۲ میلیون عضو دارد و روزانه یک میلیارد و ۶۰۰ پیام رد و بدل می‌شود.

  مقدم‌فر با اشاره به اینکه تکنیک آنها این است که با توجه به اینکه جوانان در این عرصه حضور دارند، اگر ما یک راه به ظاهر منطقی به آنها نشان دهیم برنده هستیم، گفت: آنها در این فضا می‌گویند همه چیز نسبی است و هیچ چیز کلی در عالم وجود ندارد؛ این همان پلورالیزمی است که آنها به دنبال آن بودند.

  مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه در ادامه افزود: اگر این اتفاق افتاد آنها می‌توانند اندیشه را تغییر دهند. پلورالیزم با دوم خرداد ۷۶ نیز شروع شده بود و می‌خواست جایگزین فضای دینی شود، اما دیدیم که این جریان در هشت ساله بعدی شکست خورد. امروز نیز در فضای اجتماعی همین پیام صادر می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه امروز حرکت داعش و تکفیری‌ها در بستر اهل سنت است و می‌خواهند جنگ شیعه و سنی ادامه پیدا کند، گفت: آنها می‌پندارند نتیجه این کار حذف اسلام خواهد شد، مثل جنگ های ۳۰ ساله که به حذف مسیحیت انجامید.

  مقدم‌فر با اشاره به دو پیام حضرت آقا به جوانان اروپا و آمریکا گفت: نقش پیام حضرت آقا که به خوبی درک نشده است، امروز مشخص می‌شود. نامه حضرت آقا بین اهداف آنها شکاف ایجاد کرد و آن دیوار را که می‌خواست جنگ بین شیعه و سنی را نشان دهد، شکست.

  مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت نقش رسانه در دنیای امروز گفت: امروز دیگر نمی‌گویند هر نفر یک رسانه، بلکه می‌گویند هر نفر چند رسانه؛ گردان‌های سایبری و کسانی که می‌خواهید جلوی دشمن بایستید باید صحنه را متوجه شوید، اگر متوجه نشوید ممکن است خودمان هم بازی بخوریم.

  وی با اشاره به پیش‌شرط‌های فعالیت و جنگیدن در فضای مجازی تصریح کرد: اولین نکته توجه به فرم و محتوا است که باید به آن توجه داشته باشیم؛ اینکه چند هزار سایت داشته باشید، فرم است اما محتوای کار کجاست؟

  مقدم‌فر اظهار داشت: جبهه سایبری انقلاب اسلامی باید به این نکته توجه کند که نباید در فرم خلاصه شویم. ما باید دیالکتیک داد و ستد را بلد باشیم و فقط خود و دوستانمان را نبینیم.

  مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز به ما ثابت شده است که دشمن از چه فضاهایی استفاده می‌کند، ادامه داد: ما نباید اجازه دهیم پروژه فریب در جامعه حاکم شود. متوقف نشدن در فُرم و مخاطب‌شناسی باعث می‌شود این پروژه شکست بخورد.

  وی در پایان تصریح کرد: در فضای مجازی ما نباید از اصولمان یعنی حرام و حلال خدا پا را فراتر بگذاریم و نگوییم دشمن این چنین عمل می‌کند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار