رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 13 December
 • روسیه در سال 2018 یک موتور فضایی هسته‌ای را آزمایش می‌کند.

  به گزارش عصر ساری،به نقل از پاپیولار ساینس، انجام برنامه‌های فضایی بسیار هزینه بردار است. موشک‌ها برای تولید انرژی بیشتر باید مقدار سوختی را که حمل می‌کنند، افزایش دهند. در نتیجه وزن موشک سنگین خواهد شد. شاید آنچه سفرهای بین سیاره‌ای نیاز دارند یک موتور بهتر برای انتقال افراد باشد.

  شرکت «روس‌اتم» موتورهای هسته‌ای را راه حلی برای رسیدن به مریخ می‌داند. مدیر این شرکت در مصاحبه با راشاتودی اعلام کرد « یک واحد انرژی هسته ای با ایجاد امکان شتاب و مانور بیشتر، رسیدن به مریخ را در یک و نیم ماه میسر می‌کند. وی افزود موتورهای کنونی برای سفری یک طرفه به مریخ، یک سال و نیم زمان نیاز دارند.»
  «روس‌اتم» اعلام کرد یک نمونه از این موتورها را برای آزمایش در سال 2018 آماده خواهد کرد. با اینکه جزئیات بیشتری از این برنامه در دست نیست، احتمالاً این موتور به روش موتورهای موجود در نیروگاه‌های هسته‌ای عمل و از شکافت حرارتی استفاده کند.
  ناسا نیز طراحی موتورهای مشابه برای مأموریت‌های مریخ را در نظر داشته است. البته بزرگترین مانع روسیه برای رسیدن به این هدف، هزینه بالای این پروژه است. همچنین خطر بزرگی وجود دارد که اگر این موتور تحت تأثیر نیروی گرانشی زمین قرار بگیرد، ما با یک راکتور هسته‌ای روبرو خواهیم بود که از فضا به زمین اصابت می‌کند!

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار