رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • وزیر ارتباطات گفت: اگر بعد از به دست آوردن این توفیق به دنبال یارکشی در مجلس باشیم بازنده هستیم بنابراین انسجام‌مان را حفظ کنیم.

  به گزارش عصر ساری،محمود واعظی وزیر ارتباطات امروز (شنبه) در نشست هم‌اندیشی برگزیدگان مرحله اول و نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس دهم که در راستای گام دوم ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان در کتابخانه ملی، اظهار داشت: عملکرد دولت نهم و دهم باعث شد در داخل کشور در میان اصولگرایان در میان اصلاح‌طلبان و هم‌چنین در مطالبات مردم تغییر ایجاد شود اما آنچه که اتفاق افتاد تبلورش در انتخابات سال 1392 مشخص شد.

  واعظی با بیان اینکه مردم در انتخابات 1392 یک نظم جدیدی در سیاست ایجاد کردند، گفت: آن‌ها رای دادند تا کشور به نوع دیگری اداره شود. آن‌ها از تفرقه خسته شده بودند بنابراین به شعاری رای دادند که مبنایش حضور شایستگان و اتحاد بود آن‌ها متوجه شدند که به نوعی کشور را می‌شود فراجناحی اداره کرد.

  وی تصریح کرد: ما شاهدیم در کشور برخی اصرار دارند که همان نظم گذشته اجرا شود. این در حالی است که بعد از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد شاهدیم که حتی کشورهایی زندگی‌شان در تنازع میان شرق و غرب تعریف می‌شد به منافع اشتراکی و سرمایه‌گذاری مشترک روی آوردند. ما هم در داخل ایران به این نتیجه رسیده‌ایم که باید روی منافع و اشتراک‌هایمان سرمایه‌گذاری کنیم.

  به گفته واعظی در حزب اعتدال و توسعه به این نتیجه رسیدیم که با توجه به آگاه بودنمان به ضرورت سرمایه‌گذاری مشترک و اینکه دیگران می‌خواهند این انتخابات جور دیگری رقم بخورد دیدیم تنها راه حل این است که معتدلین در نظم جدید دور هم قرار بگیریم.

  وی ادامه داد: این دور هم جمع شدن سه ضلع داشت. اعتدال و توسعه، اصلاح‌طلبان معتدل و اصولگرایان معتدل. بر این اساس چارچوب‌های فعالیت خودمان را مشخص کردیم. نتیجه اش این شد که یک عقلانیت در مقابل رد صلاحیت‌ها شکل گرفت.

  وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: شورای اصلاح‌طلبان و حزب اعتدال با سه نماینده خود جلسات مشترکی را برقرار کردند و ما به عنوان حزب اعتدال و توسعه با اصولگرایان معتدل هم جلساتی برقرار کردیم به ذهنمان رسید که یک اسم واحد داشته باشیم که لیست امید توسط بزرگان تائید شد.

  وی با تاکید بر اینکه باید این انسجام را حفظ کنیم، گفت: اگر بعد از به دست آوردن این توفیق به دنبال یارکشی در مجلس باشیم بازنده هستیم بنابراین انسجاممان را حفظ کنیم.

  واعظی  در پایان گفت:‌ نه دولت ونه احزاب به دنبال دخالت در امور مجلس نیستند چرا که اگر دخالتی انجام شود وضعیتی چون گذشته نخواهیم داشت.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار