رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۸ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 31 May
 • اعضای هیأت سعودی که در نشست امروز اتحادیه عرب حضور داشتند پس از اظهارات وزیر خارجه عراق مبنی بر اینکه حزب الله مایه عزت اعراب است، به نشانه اعتراض محل نشست را ترک کردند.

  به گزارش عصر ساری، به نقل از شبکه سومریه نیوز، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق امروز جمعه در نشست اتحادیه عرب سخنرانی کرد.

  بر اساس این گزارش، وی در سخنرانی خود در واکنش به اقدام اخیر شورای همکاری خلیج فارس در تروریستی خواندن حزب الله لبنان، اظهار داشت: کسانی که حزب الله را متهم به تروریستی بودن می کنند، خود تروریست هستند.

  الجعفری در ادامه اظهار داشت: چگونه ممکن است حزب الله که همواره مایه حفظ عزت و کرامت اعراب بوده است به تروریستی بودن متهم شود.

  وی در ادامه ضمن اعلام حمایت از مواضع سید حسن نصرالله در قبال عراق و منطقه اظهار داشت: سید حسن نصرالله مَرد قهرمان کشورهای جهان عرب است.

  وزیر خارجه عراق در ادامه افزود: سید حسن نصرالله همواره در راستای حفظ اصول و ارزش ها موضع گیری کرده است.

  الجعفری همچنین ضمن انتقاد تلویحی از اظهارات مقامات سعودی در خصوص لزوم عدم وجود نیروهای مردمی در عراق، اظهار داشت: نیروهای مردمی مایه فخر اعراب هستند.

  اعضای هیأت سعودی حاضر در نشست اتحادیه عرب پس از حمایت تمام قد الجعفری از حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله در اعتراض به این اظهارات محل نشست را ترک کردند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار