رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۸ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 31 May
 • مراسم اختتامیه هفته قرآن و عترت مازندران با حضور اسفندیار نماینده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فوقی معاون قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران و زارع معاون فرهنگی ارشاد و تعدادی دیگر از مسئولان در محل مجتمع فرهنگی ارشاد برگزارشد.

  به گزارش عصرساری، در ابتدای مراسم نوای چاوشی‌خوانی هنرمند مازندرانی طراوت خاصی به مراسم بخشید.

  200 برنامه قرآنی با هدف تبیین مفاهیم قرآنی در مازندران برگزارشد
  در ادامه نیز معاون قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه قرآن زیباترین جلوه رحمانیت حق و نعمتی از سوی خداوند که برای هدایت بشریت نازل شده است، گفت: قرآن کتابی که مخصوص زمان، مکان، طایفه یا قوم خاصی نیست و هرگز کهنه نمی‌شود.
  محمد فوقی با اشاره به اینکه انس با قرآن سبب درک زیبایی‌های دین می شود، افزود: اگر می‌خواهیم در برابر نظام سلطه و تهاجم فرهنگی دشمن بایستیم، بهره‌گیری از قرآن بهترین ابزار است.
  وی با بیان تاثیر درک و عمل به قرآن در کاهش آسیب‌های اجتماعی، ابراز داشت: لازم است در خواندن آیات قرآن در معنای آن تدبر و تفکر کنیم و اگر خوارج در ابتدای اسلام یا گروه‌هایی مانند؛ داعش، وهابی و تکویری امروز به وجود آمدند به دلیل این است که معنای قرآن را درست نفهمیده‌اند.
  فوقی بیان کرد: هدف از برگزاری هفته قرآن و عترت مهجوریت زدایی از سیمای این کتاب الهی است و 200 برنامه در راستای این هدف با همکاری نهادهای فرهنگی در کل استان برگزار شد.
  معاون قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اظهارکرد: در هفته جاری از چهره‌های برجسته قرآنی آیت الله جوادی آملی و سید باقرحجتی نیز  تقدیر شد.

  انتظار داریم برنامه های قرآنی مازندران تداوم یابد
  نماینده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بیان اینکه وظیفه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی تبیین ارزش‌های دینی در عمق جان مردم است، گفت: با توجه به مسئولیت فرهنگی 26 دستگاه در کشور سعی کردیم تا با برگزاری هفته قرآن و عترت نقطه اتحاد و هماهنگی در اجرای فعالیت‌های قرآنی اثربخش باشد.
  اسماعیل اسفندیار با اشاره به اینکه در نقطه آغاز فعالیت قرآنی هستیم وهنوز برنامه‌های ما تمام نشده است، ابراز کرد: انتظار داریم که برنامه‌های قرآنی مازندران با هدایت شورای توسعه استان که در رأس آن نماینده ولی فقیه قراردارد و همچنین به دبيري جاوداني مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه یابد.
  وی بیان کرد: سعی داریم نسل جوان را از فعالیت قرآنی سیراب کنیم و برنامه‌های قرآنی را تداوم بخشیم.
  حسن پور شاعر توانمند مازندرانی با بیان اینکه برنامه‌های قرآنی نیاز به افزایش بودجه فرهنگی دارد، گفت: اگر برای هر برنامه‌ای بودجه کم باشد برای فعالیت قرآنی نباید کم بیاید.

  346169_orig
  وی در ادامه شعر زیبای مازندرانی خود را قرائت کرد.
  شایان ذکر است در حاشیه مراسم از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره هفته قرآن و عترت تقدیر شد که اسامی بدین شرح است:
  اسامی برگزیدگان جشنواره دربخش شعر و ادبیات يعقوب او‍‍ژند،كيومرث فاضلي،ميثم رنجبر،رحمت اله حسن پور،احسان مهديان هستند.
  در بخش فیلم مستند نیز فاضل سعد پور به عنوان صدابردار، محمد رمضاني به عنوان تصويربردار، علي احمدي زرين كلايي شايسته تقدير،مهدي حيدري به عنوان برگزيده و مهدي حيدري دربخش تدوين برگزيده شد.
  محمد مقيم پور بيژني، سيدمحمود موسوي، اسماعيل عظيمي و محمدعلي هاشم پور منتخبين بخش فیلم داستانی  جشنواره  معرفي شدند.
  نفرات برتر در بخش هنرهای نمایشی جشنواره نیز سينا دلشادي، محسن صفري، عبدالرضا رشيدي، مصطفي اژدرپور، عليرضا سعيدي و محمد علي هاشم پور معرفي شدند.
  علي بخشي، اردوان منظم و پريا اسماعيلي نفرات برتر جشنواره نقاشي هفته قرآن و عترت مازندران معرفي شدند.
  مهدي قاسم زاده، محمدرضا فاميلي ،محمدعلي هاشم پور به عنوان نفرات اول تا سوم  در بخش فیلم نامه قرآنی معرفي و مجيد ذبيحي نيز شايسته تقدير اين جشنواره شدند.
  سورنا بينايي، سمانه شيرازي، مريم آل مومن دهكردي و كامبيز رمضان زاده نیز در بخش عکس معرفي شدند..
  سبحان خوش تامن، سيد قاسم هاشمي، محمد قلي خود به ترتيب نفرات اول تا سوم جشنواره چاووشي خواني و  صفا رنجبر كوچكسرايي به عنوان دبير ستاد برگزاري  جشنواره تواشيح، اذان،سرود و چاووشي خواني تقدیر شدند.

  گروه هاي تواشيح فاطر بابلسر، بني فاطمه ساري، مرآت الجنه بابل به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم جشنواره تواشيح و حسن ميخ چين به عنوان رتبه اول جشنواره اذان زير شانزده سال، مهدي سعادتي به عنوان رتبه دوم جشنواره اذان زير شانزده سال وسيدسجاداشرفي به عنوان رتبه اول جشنواره اذان بالاي شانزده سال، اميد تقي پور به عنوان رتبه دوم جشنواره اذان بالاي شانزده سال و عليرضا شمسيان به عنوان رتبه سوم جشنواره اذان بالاي شانزده سال مورد تكريم قرار گرفتند.
  مريم ميرشكار ساروكلايي، سليمان داداشي، حامد سلطاني، محمدابراهيم كثيري و فاطمه لواساني به عنوان منتخبين جشنواره صنايع دستي هفته قرآن و عترت مازندران با شعار خردورزي و كرامت انساني معرفي شدند.
  سليمان داداشي،خسرو شريفي، گليني مقدم،ابراهيم گنجي و محمدرضا عاليشاه را به عنوان نفرات برتر بخش خوشنویسی معرفي شدند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار