رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 12 November
 • سفیر جمهوری اسلامی ایران در استرالیا تاکید کرد تهران توافقی را با دولت استرالیا برای بازگشت اجباری پناهجویان ایرانی مقیم این کشور نخواهد داشت.

  به گزارش عصر ساری،«عبدالحسین وهاجی» سفیر ایران در استرالیا در آستانه سفر هفته آینده «جولی بیشاپ»  وزیر خارجه استرالیا به تهران در گفت و‌گو با «فر فاکس مدیا»  آب سردی را بر موضوع بازگشت اجباری 9000 ایرانی خواهان اقامت در استرالیا که اینک در این کشور ساکن هستند، ریخت.

  وهاجی در سئوالی بابت امکان توافق با دولت استرالیا بابت بازگشت غیر ارادی پناهجویان گفت، هیچ توافقی وجود ندارد. در این زمینه گشایشی صورت نگرفته است و گمانه زنی‌ها در این زمینه صرفا موضوعی تبلیغاتی است.

  وهاجی گفت: «این تصمیم آن‌ها و نه تصمیم من است. اگر آن‌ها خواهان اقامت تحت هر شرایطی هستند چرا من باید آن‌ها را اذیت کنم. بگذاریم آن‌ها هرجا که مایلند زندگی کنند.»

  سفیر ایران افزود، جمهوری اسلامی میزبان 3 میلیون پناهجوی افغانی است و استرالیا نیز باید مانند دیگر کشورها پذیرای مشتاقان اقامت اقداماتی انجام دهد.

  وهاجی گفت: «کشور شما (استرالیا) در موقعیتی است که باید پذیرای پناهجویان باشد.»

  سفیر ایران در استرالیا از پیشرفت در گفت‌‌وگوها پیرامون پرواز  مستقیم بین ایران و استرالیا گسترش دامنه فعالیت‌های تجاری ، اقتصادی و جهانگردی بین دو کشور خبر داد.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار